U bent hier

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (sinds 25 mei 2014)
  • Open Vld (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 21 juli 2004)
  • VLD (13 juni 1999 - 9 juni 2003)
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (sinds 25 mei 2014)
  • Bureau (derde ondervoorzitter sinds 15 oktober 2014)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter sinds 15 oktober 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (derde ondervoorzitter sinds 15 oktober 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (vast lid sinds 15 oktober 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid sinds 22 oktober 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid sinds 22 oktober 2014)
  • Commissie voor de opvolging van het klimaatbeleid in Vlaanderen (plaatsvervangend lid sinds 17 februari 2016)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (voorzitter 24 september 2014 - 14 oktober 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 10 oktober 2014 - 14 oktober 2014)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 26 juli 2014 - 23 september 2014)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 14 oktober 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Bureau (secretaris 13 juli 2009 - 24 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (secretaris 13 juli 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (ondervoorzitter 25 november 2009 - 3 maart 2010)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (ondervoorzitter 22 november 2010 - 15 februari 2012)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (eerste ondervoorzitter 16 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (13 juni 2004 - 21 juli 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (13 juni 1999 - 9 juni 2003)
  • Commissie voor Cultuur, Media en Sport (secretaris 27 september 1999 - 9 juni 2003)
  • Gemengde Overlegcommissie Kamer van Volksvertegenwoordigers-Vlaams Parlement (lid 26 juni 2002 - 3 juli 2002)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid 27 september 1999 - 11 januari 2000)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 27 september 1999 - 9 juni 2003)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 1999 - 9 juni 2003)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 9 juni 2003)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 12 januari 2000 - 9 juni 2003)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Cultuur en Sport (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (vast lid 25 oktober 1995 - 17 juni 1996)
  • Deontologische Commissie (vast lid 18 december 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 26 november 1995)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 6 februari 1996)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 10 januari 1996 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (plaatsvervangend lid 7 februari 1996 - 12 juni 1999)

Parlementair werk

Recente tussenkomsten

Meer informatie

Geboren te Tongeren op 24 oktober 1963
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • burgemeester Lanaken (sinds 1 januari 2013)
  • gemeenteraadslid Lanaken (sinds 1 januari 1989)
  • voorzitter van de gemeenteraad Lanaken (1 januari 2013 - 1 januari 2015)
  • voorzitter van de gemeenteraad Lanaken (1 januari 2007 - 31 december 2012)
  • schepen van Cultuur, Bibliotheekwezen, Toerisme, Erfgoed, vzw Pietersheim, Promotie en PR Lanaken (1 oktober 2011 - 31 december 2012)
  • schepen van Cultuur, Jeugd, Bibliotheek, Industrie, Gemeentelijke eigendommen en Promotie Lanaken (1 januari 1995 - 31 december 2000)
  • lid van de brandweerraad en -zone Oost-Limburg (sinds 1 juni 2014)
  • ondervoorzitter van de politiezone Lanaken-Maasmechelen (sinds 1 januari 2016)
  • voorzitter van de politiezone Lanaken-Maasmechelen (1 januari 2013 - 1 januari 2016)
  • provincieraadslid Limburg (1 november 1994 - 1 mei 1995)
Minister
  • Vlaams minister van Binnenlands Bestuur, Stedenbeleid, Wonen en Inburgering (22 juli 2004 - 12 juli 2009)
  • Vlaams minister van Wonen, Media en Sport (10 juni 2003 - 21 juli 2004)
Andere functies
  • lid nationaal partijbureau Open VLD (sinds 1 januari 2008)
  • lid raad van bestuur Autonoom Gemeentebedrijf Lanaken (sinds 1 mei 2014)
  • voorzitter directiecomité Autonoom Gemeentebedrijf Lanaken (1 september 2011 - 1 mei 2014)
  • lid raad van bestuur OPZ Rekem (1 januari 1992 - 31 december 1994)
Beroep
  • adjunct-woordvoerder, VLD-voorzitter Verhofstadt (1992 - 1995)
  • woordvoerder, kabinet gemeenschapsminister Dewael (1987 - 1992)
Diploma's
  • graduaat handelswetenschappen, Provinciaal Hoger Handelsinstituut Hasselt (1986)
Interesses
  • internationale politiek
  • veiligheid
  • openbaar bestuur
  • mobiliteit
  • openbare werken
  • wonen
  • ruimtelijke ordening
  • Libanon

Contact

Privé (Correspondentieadres)

Dassenpad 2
3620 LANAKEN
Telefoon: +32 89 71 17 21

Kantoor

Dassenpad 2
3620 LANAKEN
Telefoon: +32 89 71 17 21