U bent hier

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • N-VA (sinds 26 mei 2019)
  • N-VA (25 mei 2014 - 24 juli 2014)
  • N-VA (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
voorzitter Vlaams Parlement (sinds 2 oktober 2019)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (sinds 26 mei 2019)
  • Bureau (voorzitter sinds 2 oktober 2019)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter sinds 2 oktober 2019)
  • Commissie voor Wonen en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid sinds 9 oktober 2019)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter sinds 9 oktober 2019)
  • Deontologische Commissie (voorzitter sinds 23 oktober 2019)
  • Deontologische Commissie (vast lid 9 oktober 2019 - 23 oktober 2019)
  • Commissie ad hoc (voorzitter 2 oktober 2019 - 11 oktober 2019)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (25 mei 2014 - 24 juli 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (plaatsvervangend lid 20 januari 2010 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Woonbeleid, Stedelijk Beleid en Energie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid 27 september 2010 - 8 januari 2013)
  • Commissie ad hoc Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (secretaris 22 november 2010 - 18 januari 2011)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (vast lid 28 september 2009 - 26 september 2010)
  • Commissie ad hoc Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (secretaris 25 november 2009 - 3 maart 2010)
  • Commissie voor Economie, Economisch Overheidsinstrumentarium, Innovatie, Wetenschapsbeleid, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 19 januari 2010)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Wilrijk (Antwerpen) op 17 februari 1973
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • OCMW-voorzitter Antwerpen (1 januari 2013 - 25 juli 2014)
  • schepen Antwerpen (1 januari 2013 - 25 juli 2014)
  • provincieraadslid Antwerpen (1 januari 2006 - 1 januari 2009)
Federale mandaten
  • gemeenschapssenator (13 juli 2010 - 7 januari 2013)
Minister
  • minister-president van de Vlaamse Regering, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur, Inburgering, Wonen, Gelijke Kansen en Armoedebestrijding (2 juli 2019 - 1 oktober 2019)
  • viceminister-president van de Vlaamse Regering, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur, Inburgering, Wonen, Gelijke Kansen en Armoedebestrijding (25 juli 2014 - 1 juli 2019)
Andere functies
  • raadgever Vlaamse kabinetten (1 januari 2001 - 1 januari 2004)
Beroep
  • coördinator, VKS Omnisport (1999 - 2000)
  • parlementair medewerker (2004 - 2009)
Diploma's
  • manama internationale politiek, UA (1999)
  • licentie geschiedenis, KU Leuven (1998)
Interesses
  • wonen
  • inburgering
  • ruimtelijke ordening