U bent hier

Zaterdag 16 februari zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op zaterdag 16 februari zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 09:00u en duren waarschijnlijk de hele dag.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, is dit op een zaterdag ingepland.
Onze excuses.

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • sp·a (sinds 25 mei 2014)
  • sp·a-spirit (13 juni 2004 - 17 juli 2004)
  • sp·a (15 oktober 2001 - 12 juni 2004)
  • SP (13 juni 1999 - 14 oktober 2001)
  • SP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Vlaams-Brabant (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (vast lid sinds 30 september 2015)
  • Commissie voor de opvolging van het klimaatbeleid in Vlaanderen (vast lid sinds 17 februari 2016)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Gemengde overlegcommissie Brussels Hoofdstedelijk Parlement - Vlaams Parlement (vast lid 11 januari 2017 - 1 januari 2018)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 29 september 2015)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (plaatsvervangend lid 30 september 2015 - 24 mei 2016)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Vlaams-Brabant (13 juni 2004 - 17 juli 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 19 september 2001 - 12 juni 2004)
  • Commissie van Onderzoek over de toekenning en de aanwending van scheepskredieten (tweede ondervoorzitter 22 mei 2000 - 30 juni 2000)
  • Commissie voor de Vervolgingen (lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie van Onderzoek over de toekenning en de aanwending van scheepskredieten (lid 16 mei 2000 - 21 mei 2000)
  • Informatieve Commissie ad hoc (dioxinecrisis) (vast lid 29 juli 1999 - 20 september 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (vast lid 27 september 1999 - 23 september 2001)
  • Commissie ad hoc Milieu en Gezondheid (vast lid 21 december 2000 - 27 juni 2001)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 24 september 2001 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 25 maart 2003 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 30 januari 2001 - 23 september 2001)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (plaatsvervangend lid 24 september 2001 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid 25 maart 2003 - 13 juni 2004)
  • Controlecommissie voor Verkiezingsuitgaven (plaatsvervangend lid 31 maart 2004 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Mobiliteit (voorzitter 3 juni 1998 - 17 maart 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (secretaris 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Vervolgingen (lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc (artikel 125 van de Grondwet) (lid 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (vast lid 23 september 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Mobiliteit (vast lid 13 mei 1998 - 2 juni 1998)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 22 september 1996)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Leuven op 22 augustus 1969
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid Leuven (sinds 2 januari 2019)
  • provincieraadslid Vlaams-Brabant (1 januari 1995 - 20 mei 1995)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (13 juni 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (23 november 2007 - 28 september 2009)
Minister
  • minister van Leefmilieu en minister van Pensioenen (18 juli 2004 - 20 december 2007)
Andere functies
  • partijvoorzitter sp.a (18 september 2011 - 12 juni 2015)
Beroep
  • advocaat (1994 - 2001)
Diploma's
  • licentie sociaal en economisch recht, RUG (1994)
  • licentie rechten, VUB (1992)

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Mechelsestraat 70
3000 LEUVEN
Telefoon: +32 16 22 41 15