Search in Vlaams Parlement

Over Yves Leterme

Politieke carrière

Federale mandaten

  • Volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (13 juni 2010 - 12 december 2011)
  • Rechtstreeks verkozen senator (30 december 2008 - 16 juli 2009)
  • Rechtstreeks verkozen senator (10 juni 2007 - 20 december 2007)
  • Volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (18 mei 2003 - 5 juli 2004)
  • Volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • Volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (4 juni 1997 - 12 juni 1999)
  • Erefractievoorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (situatie op 24 januari 2012)

Europese mandaten

  • Lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 27 juni 2007)
  • Plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (23 november 2007 - 14 april 2008)

Minister

  • Eerste minister tevens belast met de Coördinatie van het Migratie- en asielbeleid (25 november 2009 - 4 december 2011)
  • Minister van Buitenlandse Zaken (17 juli 2009 - 24 november 2009)
  • Eerste minister (20 maart 2008 - 29 december 2008)
  • Vice-eerste minister en minister van Begroting, Mobiliteit en Institutionele Hervormingen (21 december 2007 - 19 maart 2008)
  • Minister-president van de Vlaamse Regering, Vlaams minister van Institutionele Hervormingen, Landbouw, Zeevisserij en Plattelandsbeleid (22 juli 2004 - 27 juni 2007)

Fracties in het Vlaams Parlement

  • CD&V (6 juli 2004 - 21 juli 2004)

Geboren

Wervik op
Scroll to top