Search in Vlaams Parlement

Over Luc Van den Brande

Politieke carrière

Federale mandaten

  • Eresenator (situatie op 13 juli 2009)
  • Gemeenschapssenator (14 oktober 1999 - 30 juni 2009)
  • Rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • Volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • Volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • Volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • Volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • Volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (17 april 1977 - 16 december 1978)

Europese mandaten

  • Voorzitter van het Comité van de Regio's (6 februari 2008 - 9 februari 2010)
  • Lid van het Comité van de Regio's (26 januari 1994 - 25 januari 2020)
  • Vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 november 2003 - 20 november 2009)
  • Plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 september 2003 - 24 november 2003)
  • Vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (14 maart 2001 - 24 september 2003)

Minister

  • Minister-president van de Vlaamse regering, Vlaams minister van Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Wetenschap en Technologie (20 juni 1995 - 12 juli 1999)
  • Minister-president van de Vlaamse regering, Vlaamse minister van Economie, KMO, Wetenschapsbeleid, Energie en Externe Betrekkingen (20 oktober 1992 - 19 juni 1995)
  • Voorzitter van de Vlaamse Executieve, gemeenschapsminister van Economie, KMO, Wetenschapsbeleid, Energie en Externe Betrekkingen (30 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • Voorzitter van de Vlaamse Executieve, gemeenschapsminister van Economie, KMO, Energie en Externe Betrekkingen (21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Minister van Tewerkstelling en Arbeid (9 mei 1988 - 20 januari 1992)

Fracties in het Vlaams Parlement

  • CD&V (6 juli 2004 - 6 juni 2009)
  • CD&V (1 oktober 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (29 september 2001 - 1 oktober 2001)
  • CVP (6 juli 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (13 juni 1995 - 19 juni 1995)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)

Geboren

Mechelen op
Scroll to top