U bent hier

Rik Daems

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Vlaams-Brabant (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking, Toerisme en Onroerend Erfgoed (voorzitter 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor alternatieve financiering van overheidsinvesteringen (voorzitter 28 september 2016 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid 22 oktober 2014 - 25 mei 2019)
Lid Vlaamse raad Kieskring Leuven (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 3 maart 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 18 april 1993)
  • Werkgroep Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
Lid Vlaamse raad Kieskring Leuven (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 8 januari 1991 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 30 juni 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 21 juni 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 23 februari 1988 - 20 juni 1988)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Aarschot op 18 augustus 1959
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • deelstaatsenator (3 juli 2014 - 23 mei 2019)
  • rechtstreeks verkozen senator (13 juni 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (18 mei 2003 - 9 juni 2007)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (13 juni 1999 - 11 juli 1999)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Leuven (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Leuven (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Leuven (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • quaestor van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
  • fractievoorzitter in de Kamer van Volksvertegenwoordigers (18 mei 2003 - 9 juni 2007)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 2015)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (sinds 18 november 2014)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (23 november 2007 - 12 november 2010)
Minister
  • minister van Telecommunicatie en Overheidsbedrijven en Participaties, belast met Middenstand (10 juli 2001 - 11 juli 2003)
  • minister van Telecommunicatie en Overheidsbedrijven en Participaties (12 juli 1999 - 9 juli 2001)