U bent hier

Zaterdag 16 februari zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op zaterdag 16 februari zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 09:00u en duren waarschijnlijk de hele dag.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, is dit op een zaterdag ingepland.
Onze excuses.

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (sinds 25 mei 2014)
  • CD&V (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • CD&V (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • CD&V (29 september 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (vast lid 21 januari 1992 - 2 maart 1992)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 3 maart 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (plaatsvervangend lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 25 juni 2014 - 21 september 2014)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 25 juni 2014 - 21 september 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Bureau (vijfde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 24 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (vijfde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie ad hoc Hoger Onderwijs (plaatsvervangend lid 24 februari 2010 - 8 juli 2010)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Subcommissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuur, Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid en Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Subcommissie voor Onderwijs (lid 15 februari 2000 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Economie, Landbouw, Werkgelegenheid en Toerisme (plaatsvervangend lid 9 mei 2001 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Subcommissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (lid 20 januari 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Deontologische Commissie (vast lid 18 december 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Aalter op 15 maart 1950
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid Sint-Niklaas (sinds 1 januari 1989)
  • schepen Sint-Niklaas (1 januari 2007 - 25 september 2009)
  • schepen Sint-Niklaas (1 januari 1995 - 27 augustus 2004)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Dendermonde-Sint-Niklaas (24 november 1991 - 20 mei 1995)
Beroep
  • schooldirecteur, Technisch Instituut Sint-Isidorus Sint-Niklaas (1979 - 1992)
  • nationaal leider, KLJ (1974 - 1979)
  • advocaat (1973 - 1974)
Diploma's
  • aggregaat HSO en NUHO, KUL (1978)
  • cursussen landbouweconomie, -boekhouding en -financiering, KUL (1977)
  • licentie rechten, KUL (1973)
  • moderne humaniora, Broedersschool Sint-Niklaas (1968)
Interesses
  • onderwijs en vorming
  • land- en tuinbouw en plattelandsbeleid
  • mobiliteit en openbare werken

Contact

Privé (Correspondentieadres)

Bosstraat 74
9111 SINT-NIKLAAS(BELSELE)
Telefoon: +32 3 772 49 44
Fax: +32 3 722 07 90

Kantoor

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telefoon: +32 2 552 43 22