U bent hier

Herman De Croo

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (26 mei 2019 - 12 juli 2019)
  • Open Vld (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (26 mei 2019 - 12 juli 2019)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Deontologische Commissie (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking, Toerisme en Onroerend Erfgoed (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Gemengde overlegcommissie Brussels Hoofdstedelijk Parlement - Vlaams Parlement (vast lid 4 juli 2018 - 25 mei 2019)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (eerste ondervoorzitter 13 mei 2015 - 25 mei 2019)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 24 september 2014 - 12 mei 2015)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 25 juni 2014 - 24 juli 2014)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 25 juni 2014 - 24 juli 2014)
Lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 22 juni 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 januari 1992 - 21 juni 1992)
Lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (eerste ondervoorzitter 14 februari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (vast lid 26 januari 1989 - 13 februari 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 juni 1988 - 25 januari 1989)
Lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
Lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
Lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Onderwijs (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen en Besturen onder Voogdij (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 2 juni 1980)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 15 mei 1979 - 2 juni 1980)
Lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 7 november 1978 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Onderwijs (secretaris 18 oktober 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Radio en TV (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 6 november 1978)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 14 juni 1977 - 17 oktober 1977)
Lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
fractievoorzitter Cultuurraad (20 februari 1973 - 9 maart 1974)
Lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (plaatsvervangend lid 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 10 februari 1972 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor de Begroting (ondervoorzitter 15 januari 1974 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 10 februari 1972 - 5 maart 1973)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Opbrakel (Brakel) op 12 augustus 1937
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (18 mei 2003 - 9 juni 2007)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Oudenaarde-Aalst (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (1 juli 1999 - 11 juli 2007)
Minister
  • minister van Verkeerswezen en Buitenlandse Handel (21 oktober 1987 - 8 mei 1988)
  • minister van Verkeerswezen en Buitenlandse Handel (28 november 1985 - 20 oktober 1987)
  • minister van Verkeerswezen en Posterijen, Telegrafie en Telefonie (17 december 1981 - 27 november 1985)
  • minister van Posterijen, Telegrafie en Telefonie en van Pensioenen (18 mei 1980 - 21 oktober 1980)
  • minister van Nationale Opvoeding (25 april 1974 - 2 juni 1977)
  • minister van staat (sinds 3 juni 1998)
Andere functies
  • partijvoorzitter VLD (18 september 1995 - 6 juni 1997)