U bent hier

Zaterdag 16 februari zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op zaterdag 16 februari zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 09:00u en duren waarschijnlijk de hele dag.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, is dit op een zaterdag ingepland.
Onze excuses.

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (sinds 25 mei 2014)
  • CD&V (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • CD&V (4 juli 2007 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Wonen, Armoedebeleid en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie inzake het grensoverschrijdend gedrag in de sport (vast lid 21 juni 2017 - 6 juli 2017)
  • Commissie inzake het grensoverschrijdend gedrag in de sport (plaatsvervangend lid 7 juli 2017 - 27 oktober 2017)
  • Commissie Grensoverschrijdend Gedrag (plaatsvervangend lid 25 oktober 2017 - 27 juli 2018)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid, Gezin en Armoedebeleid (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie Jeugdzorg (plaatsvervangend lid 8 juli 2010 - 5 juli 2011)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (plaatsvervangend lid 1 februari 2012 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (4 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie ad hoc Energiearmoede (vast lid 14 november 2007 - 16 april 2008)
  • Commissie ad hoc Wonen en Zorg (vast lid 8 juli 2008 - 22 april 2009)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Wonen, Stedelijk Beleid, Inburgering en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 januari 2008 - 6 juni 2009)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Oudenaarde op 30 januari 1976
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • OCMW-voorzitter Wortegem-Petegem (16 april 2002 - 31 december 2005)
  • OCMW-raadslid Wortegem-Petegem (1 april 2001 - 15 april 2002)
  • gemeenteraadslid Oudenaarde (2 januari 2007 - 1 maart 2012)
  • fractievoorzitter in de gemeenteraad Oudenaarde (2 januari 2007 - 31 december 2010)
  • schepen Oudenaarde (sinds 2 januari 2019)
  • provincieraadslid Oost-Vlaanderen (20 oktober 2000 - 3 juli 2007)
Federale mandaten
  • deelstaatsenator (3 juli 2014 - 31 december 2018)
  • gemeenschapssenator (16 juli 2009 - 24 mei 2014)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van de Vergadering van de West-Europese Unie (12 oktober 2010 - 30 juni 2011)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (12 november 2010 - 29 april 2017)
Andere functies
  • ondervoorzitter CD&V (sinds 1 januari 2011)
  • campagneleider CD&V Oost-Vlaanderen (sinds 1 januari 2007)
Beroep
  • medewerker, CD&V Oost-Vlaanderen (2007 - 2007)
  • stafmedewerker, CD&V werkgroep Vrouw & Maatschappij (2002 - 2006)
  • parlementair medewerker, senator Sabine de Bethune (1999 - 2002)
  • medewerker, CM-Gent (1998 - 1999)
Diploma's
  • licentie politieke en sociale wetenschappen, UGent (1998)
Interesses
  • armoedebestrijding
  • gezondheidszorg
  • ouderenbeleid
  • gelijke kansen V/M
  • verkeesveiligheid
  • streekdossiers
  • sociaalcultureel middenveld

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telefoon: +32 2 552 43 10
Fax: +32 2 552 44 97

Privé

Graaf Van Landaststraat 35
9700 OUDENAARDE