U bent hier

Bart Somers

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (26 mei 2019 - 1 oktober 2019)
  • Open Vld (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 27 juni 2007)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (26 mei 2019 - 1 oktober 2019)
  • Commissie ad hoc (vast lid 18 juni 2019 - 2 oktober 2019)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 18 juni 2019 - 1 oktober 2019)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 14 oktober 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (plaatsvervangend lid 3 mei 2017 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Deontologische Commissie (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 15 oktober 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor de Vervolgingen (lid 22 oktober 2014 - 25 mei 2019)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (tweede ondervoorzitter 5 november 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (eerste ondervoorzitter 14 januari 2015 - 25 mei 2019)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (voorzitter 10 december 2014 - 25 mei 2019)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (vast lid 22 oktober 2014 - 2 mei 2017)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 24 januari 2017)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 22 oktober 2014 - 9 december 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 24 september 2014 - 4 november 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (derde ondervoorzitter 24 september 2014 - 14 oktober 2014)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 25 juli 2014 - 13 oktober 2014)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 25 juli 2014 - 13 oktober 2014)
  • Commissie ad hoc (vast lid 26 juli 2014 - 23 september 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 27 juni 2007)

Parlementair werk

Ingediende documenten

Meer info

Geboren te Mechelen op 12 mei 1964
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (18 mei 2003 - 9 juni 2003)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Mechelen-Turnhout (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • secretaris van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (20 juli 2011 - 24 mei 2014)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 2015)
  • lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 25 januari 2006)
  • lid van het Comité van de Regio's (20 januari 2004 - 14 februari 2005)
Minister
  • viceminister-president van de Vlaamse Regering, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur, Bestuurszaken, Inburgering en Gelijke Kansen (sinds 2 oktober 2019)
  • minister-president van de Vlaamse regering (10 juni 2003 - 21 juli 2004)
Andere functies
  • partijvoorzitter VLD-Open VLD (19 juli 2004 - 7 juni 2009)