U bent hier

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • N-VA (sinds 25 mei 2014)
  • N-VA (13 juli 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter sinds 25 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter sinds 25 juni 2014)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter sinds 13 oktober 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (tweede ondervoorzitter sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor de opvolging van het klimaatbeleid in Vlaanderen (vast lid sinds 17 februari 2016)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 24 september 2014 - 12 oktober 2014)
  • Commissie ad hoc (vast lid 26 juli 2014 - 23 september 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (13 juli 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (ondervoorzitter 28 september 2009 - 15 februari 2012)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (ondervoorzitter 28 september 2009 - 15 februari 2012)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (eerste ondervoorzitter 16 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (eerste ondervoorzitter 16 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (vast lid 6 maart 2013 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 4 oktober 2011)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (plaatsvervangend lid 25 november 2009 - 3 maart 2010)
  • Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (plaatsvervangend lid 22 november 2010 - 5 maart 2013)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Brugge op 5 juni 1959
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid De Haan (sinds 1 januari 1989)
  • schepen De Haan (1 januari 2007 - 31 december 2012)
  • provincieraadslid West-Vlaanderen (1 januari 1994 - 1 januari 2009)
Federale mandaten
  • deelstaatsenator (sinds 3 juli 2014)
  • gemeenschapssenator (10 januari 2013 - 24 mei 2014)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 2015)
Beroep
  • algemeen secretaris, Cultureel Verdrag Vlaanderen-Nederland (1998 - 2009)
  • communicatieverantwoordelijke, Vlaamse Milieumaatschappij (1994 - 1998)
  • algemeen secretaris, Stichting Algemeen-Nederlands Congres (1984 - 1994)
Diploma's
  • geaggregeerde HSO, Universiteit Gent
  • licentiaat pers- en communicatiewetenschappen, Universiteit Gent
  • licentiaat Germaanse filologie, Universiteit Gent
Interesses
  • ruimtelijke ordening
  • cultuur
  • leefmilieu
  • erfgoed
  • internationaal beleid

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telefoon: +32 2 552 11 15

Privé

Warvinge 17
8421 DE HAAN(VLISSEGEM)
Telefoon: +32 59 23 95 47
Fax: +32 59 23 95 48
GSM: +32 475 42 57 98