U bent hier

Bart Tommelein

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer weten over Bart Tommelein?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (van 25 mei 2014 tot 11 oktober 2014)
  • Open Vld (van 7 juni 2009 tot 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (van 25 mei 2014 tot 11 oktober 2014)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid van 25 juni 2014 tot 11 oktober 2014)
  • Commissie voor de Vervolgingen (lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Commissie ad hoc (vast lid van 26 juli 2014 tot 23 september 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (vast lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid van 24 september 2014 tot 10 oktober 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (van 7 juni 2009 tot 24 mei 2014)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid van 16 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor de Vervolgingen (lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (vast lid van 7 juni 2009 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid van 25 september 2013 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (plaatsvervangend lid van 28 september 2009 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid van 28 september 2009 tot 24 september 2013)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid van 28 september 2009 tot 26 september 2010)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid van 26 januari 2011 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid van 5 oktober 2011 tot 24 september 2013)

Meer info

Geboren in Oostende op 4 mei 1962
Politieke loopbaan (Buiten Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • gemeenschapssenator (van 13 juli 2010 tot 2 januari 2013)
  • gemeenschapssenator (van 15 juli 2009 tot 7 mei 2010)
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (van 10 juni 2007 tot 6 juni 2009)
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (van 18 mei 2003 tot 10 juni 2007)
  • fractievoorzitter Senaat (van 15 juli 2009 tot 1 januari 2013)
  • fractievoorzitter Kamer (van 1 januari 2007 tot 6 juni 2009)
Europese mandaten
  • ondervoorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (van 1 januari 2011 tot 1 januari 2012)
  • voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (van 1 januari 2009 tot 1 januari 2011)
  • vast lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (sinds 30 juli 2003)
Minister
  • federaal staatssecretaris voor Bestrijding van de sociale fraude, Privacy en Noordzee (sinds 11 oktober 2014)