U bent hier

Cindy Franssen

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • CD&V (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • CD&V (4 juli 2007 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (vast lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie voor Wonen, Armoedebeleid en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 25 mei 2019)
  • Commissie Grensoverschrijdend Gedrag (plaatsvervangend lid 25 oktober 2017 - 27 juli 2018)
  • Commissie inzake het grensoverschrijdend gedrag in de sport (plaatsvervangend lid 7 juli 2017 - 27 oktober 2017)
  • Commissie inzake het grensoverschrijdend gedrag in de sport (vast lid 21 juni 2017 - 6 juli 2017)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid, Gezin en Armoedebeleid (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (plaatsvervangend lid 1 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Commissie ad hoc Jeugdzorg (plaatsvervangend lid 8 juli 2010 - 5 juli 2011)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (4 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Wonen, Stedelijk Beleid, Inburgering en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 10 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 januari 2008 - 6 juni 2009)
  • Commissie ad hoc Wonen en Zorg (vast lid 8 juli 2008 - 22 april 2009)
  • Commissie ad hoc Energiearmoede (vast lid 14 november 2007 - 16 april 2008)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Oudenaarde op 30 januari 1976
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • deelstaatsenator (3 juli 2014 - 31 december 2018)
  • gemeenschapssenator (16 juli 2009 - 24 mei 2014)
Europese mandaten
  • Europees Parlementslid (sinds 2 juli 2019)
  • plaatsvervangend lid van de Vergadering van de West-Europese Unie (12 oktober 2010 - 30 juni 2011)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (12 november 2010 - 29 april 2017)
Andere functies
  • campagneleider CD&V Oost-Vlaanderen (sinds 1 januari 2007)
  • ondervoorzitter CD&V (sinds 1 januari 2011)