U bent hier

Fientje Moerman

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Fientje Moerman?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Open Vld (13 februari 2008 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie ad hoc Hoger Onderwijs (voorzitter 24 februari 2010 - 8 juli 2010)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (tweede ondervoorzitter 16 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (secretaris 28 september 2009 - 15 februari 2012)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 15 juli 2009 - 27 september 2009)
  • Commissie voor Economie, Economisch Overheidsinstrumentarium, Innovatie, Wetenschapsbeleid, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 februari 2008 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 20 februari 2008 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 20 februari 2008 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (plaatsvervangend lid 20 februari 2008 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 20 februari 2008 - 6 juni 2009)
ere-Vlaams volksvertegenwoordiger (sinds 30 juni 2014)

Meer info

Geboren te Gent op 19 oktober 1958
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (18 mei 2003 - 11 juli 2003)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Gent-Eeklo (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 30 juli 2014)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (26 januari 2010 - 26 mei 2014)
  • lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 6 april 2008)
Minister
  • minister van Economie, Energie, Buitenlandse Handel en Wetenschapsbeleid (12 juli 2003 - 17 juli 2004)
  • viceminister-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Economie, Ondernemen, Wetenschap, Innovatie en Buitenlandse Handel (22 juli 2004 - 9 oktober 2007)
Grondwettelijk Hof
  • rechter van het Grondwettelijk Hof (sinds 18 maart 2018)