Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Groen (sinds 25 mei 2014)
  • Groen (12 januari 2012 - 24 mei 2014)
  • Groen! (7 juni 2009 - 11 januari 2012)
  • Onafhankelijke (18 december 2008 - 6 juni 2009)
  • sp·a + VlaamsProgressieven (23 april 2008 - 17 december 2008)
  • sp·a-spirit (22 juli 2004 - 22 april 2008)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (voorzitter sinds 24 september 2014)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (vast lid sinds 20 mei 2015)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking, Toerisme en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Deontologische Commissie (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor alternatieve financiering van overheidsinvesteringen (plaatsvervangend lid sinds 28 september 2016)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 26 juli 2014 - 23 september 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 19 mei 2015)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (ondervoorzitter 28 september 2009 - 15 februari 2012)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (eerste ondervoorzitter 16 februari 2012 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Decreetsevaluatie, Inburgering en Toerisme (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid, Gezin en Armoedebeleid (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (22 juli 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlandse Handel, Buitenlands Beleid, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 27 september 2004 - 6 oktober 2004)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (vast lid 27 september 2004 - 17 januari 2007)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 2004 - 4 februari 2009)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 27 september 2004 - 4 februari 2009)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 6 oktober 2004 - 8 februari 2006)
  • Commissie Digitaal Vlaanderen (vast lid 16 maart 2005 - 2 juli 2008)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (vast lid 1 juni 2005 - 4 februari 2009)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (vast lid 17 januari 2007 - 22 januari 2008)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 17 januari 2007 - 22 januari 2008)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 17 januari 2007 - 4 februari 2009)
  • Subcommissie voor Financiën en Begroting (vast lid 17 januari 2007 - 4 februari 2009)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 17 januari 2007 - 3 februari 2009)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 15 juni 2008 - 3 februari 2009)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 22 juli 2004 - 27 september 2004)
  • Commissie voor Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 31 mei 2005)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (plaatsvervangend lid 19 oktober 2005 - 17 januari 2007)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (plaatsvervangend lid 8 februari 2006 - 4 februari 2009)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 17 januari 2007 - 3 februari 2009)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (plaatsvervangend lid 17 januari 2007 - 4 februari 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 januari 2008 - 4 februari 2009)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Wervik op 31 juli 1955
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid Kortrijk (1 januari 2007 - 10 juni 2014)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 25 januari 2010)
Andere functies
  • kabinetschef Vlaamse ministers Anciaux en Van Grembergen (1 oktober 1999 - 21 juli 2004)
Beroep
  • muzikant
  • algemeen coördinator Brugge 2002, Brugge 2002 (1998 - 1999)
  • stafmedewerker, VVSG (1996 - 1999)
  • cultuurfunctionaris, Stad Kortrijk (1976 - 1995)
Diploma's
  • licentie sociale en culturele agogiek, VUB (1995)
  • maatschappelijk assistent, IPSOC Kortrijk (1976)
  • HSO Latijn-wetenschappen, Sint-Amandscollege Kortrijk (1973)
Interesses
  • cultuur-, media- en sportbeleid
  • lokaal bestuur en democratie
  • stedelijk en plattelandsbeleid
  • onroerend erfgoed
  • landbouw

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telefoon: +32 2 552 48 04

Privé

Leieweg 4
8510 KORTRIJK(MARKE)
GSM: +32 477 49 58 10