U bent hier

Yves Leterme

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Yves Leterme?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (13 juni 2004 - 21 juli 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (13 juni 2004 - 21 juli 2004)

Meer info

Geboren te Wervik op 6 oktober 1960
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (13 juni 2010 - 12 december 2011)
  • rechtstreeks verkozen senator (30 december 2008 - 16 juli 2009)
  • rechtstreeks verkozen senator (10 juni 2007 - 20 december 2007)
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (18 mei 2003 - 5 juli 2004)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (4 juni 1997 - 12 juni 1999)
  • erefractievoorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 24 januari 2012)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 27 juni 2007)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (23 november 2007 - 14 april 2008)
Minister
  • eerste minister tevens belast met de Coördinatie van het Migratie- en asielbeleid (25 november 2009 - 4 december 2011)
  • minister van Buitenlandse Zaken (17 juli 2009 - 24 november 2009)
  • eerste minister (20 maart 2008 - 29 december 2008)
  • vice-eerste minister en minister van Begroting, Mobiliteit en Institutionele Hervormingen (21 december 2007 - 19 maart 2008)
  • minister-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Institutionele Hervormingen, Landbouw, Zeevisserij en Plattelandsbeleid (22 juli 2004 - 27 juni 2007)
Andere functies
  • partijvoorzitter CD&V (24 mei 2003 - 20 juli 2004)