U bent hier

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (sinds 25 mei 2014)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 27 juni 2007)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (sinds 25 mei 2014)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid sinds 14 oktober 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (voorzitter sinds 10 december 2014)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (eerste ondervoorzitter sinds 14 januari 2015)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (tweede ondervoorzitter sinds 5 november 2014)
  • Commissie voor de Vervolgingen (lid sinds 22 oktober 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid sinds 15 oktober 2014)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (vast lid sinds 22 oktober 2014)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 25 juli 2014 - 13 oktober 2014)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 25 juli 2014 - 13 oktober 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (derde ondervoorzitter 24 september 2014 - 14 oktober 2014)
  • Commissie ad hoc (vast lid 26 juli 2014 - 23 september 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 24 september 2014 - 4 november 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 22 oktober 2014 - 9 december 2014)
  • Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (plaatsvervangend lid 24 september 2014 - 24 januari 2017)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 27 juni 2007)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Mechelen op 12 mei 1964
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • burgemeester Mechelen (sinds 1 januari 2001)
  • gemeenteraadslid Mechelen (sinds 1 januari 1994)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (10 juni 2007 - 12 juni 2010)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (18 mei 2003 - 9 juni 2003)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Mechelen-Turnhout (13 juni 1999 - 17 mei 2003)
  • secretaris van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (20 juli 2011 - 24 mei 2014)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 2015)
  • lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 25 januari 2006)
  • lid van het Comité van de Regio's (20 januari 2004 - 14 februari 2005)
Minister
  • minister-president van de Vlaamse regering (10 juni 2003 - 21 juli 2004)
Andere functies
  • partijvoorzitter VLD-Open VLD (19 juli 2004 - 7 juni 2009)
Beroep
  • gewezen parlementair medewerker
  • gewezen woordvoerder VLD
Diploma's
  • licentie rechten, KULeuven (1989)
  • latijn-wiskunde, Sint-Romboutscollege (1983)

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Grote Markt 21
2800 MECHELEN
Telefoon: +32 15 29 78 01