U bent hier

Herman Vanderpoorten

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over Herman Vanderpoorten?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • PVV (22 december 1981 - 3 september 1984)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
Lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 3 september 1984)
  • Werkgroep Repressie (vast lid 16 maart 1982 - 3 september 1984)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving (eerste ondervoorzitter 10 februari 1982 - 3 september 1984)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving (vast lid 26 januari 1982 - 9 februari 1982)
Lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Werkgroep Repressie (vast lid 26 februari 1981 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving en Taalbescherming (eerste ondervoorzitter 9 december 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving en Taalbescherming (vast lid 4 november 1980 - 8 december 1980)
Lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (voorzitter 5 juni 1979 - 2 juni 1980)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 15 mei 1979 - 4 juni 1979)
Lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (voorzitter 18 oktober 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 14 juni 1977 - 17 oktober 1977)
lid Vlaamse Gewestraad (26 november 1974 - 9 maart 1977)
Lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
Lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 17 oktober 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (plaatsvervangend lid 7 maart 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 10 februari 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Samenwerking (ondervoorzitter 10 februari 1972 - 5 maart 1973)
  • Bureau (ondervoorzitter 10 februari 1972 - 16 oktober 1972)

Meer info

Geboren te Lier op 25 augustus 1922 , overleden op 3 september 1984
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (8 november 1981 - 3 september 1984)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • provinciaal senator (Antwerpen) (28 april 1977 - 16 december 1978)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • provinciaal senator (Antwerpen) (17 november 1971 - 9 maart 1974)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (26 maart 1961 - 22 mei 1965)
Europese mandaten
  • Europees Parlementslid (17 juli 1979 - 20 mei 1980)
Minister
  • vice-eerste minister en minister van Justitie en Institutionele Hervormingen (18 mei 1980 - 21 oktober 1980)
  • minister van Justitie (25 april 1974 - 2 juni 1977)
  • minister van Justitie (26 januari 1973 - 24 april 1974)
  • minister van Binnenlandse Zaken (19 maart 1966 - 16 juni 1968)
  • minister van staat (sinds 2 december 1983)