U bent hier

Achille Van Acker

Gewezen lid van de Cultuurraad

Meer informatie over Achille Van Acker?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • BSP (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)

Meer info

Geboren te Brugge op 8 april 1898 , overleden op 10 juli 1975
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (26 maart 1961 - 22 mei 1965)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (1 juni 1958 - 25 maart 1961)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (11 april 1954 - 31 mei 1958)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (4 juni 1950 - 10 april 1954)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (26 juni 1949 - 3 juni 1950)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (17 februari 1946 - 25 juni 1949)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (2 april 1939 - 16 februari 1946)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (24 mei 1936 - 1 april 1939)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (27 november 1932 - 23 mei 1936)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (26 mei 1929 - 26 november 1932)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brugge (8 november 1927 - 25 mei 1929)
  • voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (27 april 1961 - 9 maart 1974)
Minister
  • eerste minister (23 april 1954 - 25 juni 1958)
  • minister van Verkeerswezen (20 maart 1947 - 10 augustus 1949)
  • eerste minister en minister van het Steenkoolwezen (31 maart 1946 - 2 augustus 1946)
  • minister van Arbeid en Sociale Voorzorg, belast met de ordening van de economische politiek (13 maart 1946 - 30 maart 1946)
  • eerste minister en minister van het Steenkoolwezen (12 februari 1945 - 12 maart 1946)
  • minister van Arbeid en Sociale Voorzorg en minister van Volksgezondheid (12 december 1944 - 11 februari 1945)
  • minister van Arbeid en Sociale Voorzorg (26 september 1944 - 11 december 1944)
  • minister van staat (sinds 23 december 1958)
Andere functies
  • partijvoorzitter BSP/PSB (17 september 1944 - 3 oktober 1944)