U bent hier

Vrijdag 10 april zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op vrijdag 10 april zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 07:00u en duren tot 09:00u.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, vindt het onderhoud ’s ochtends vroeg plaats.
Onze excuses.

Jean Pede

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
erevoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 1 juni 1995)
Lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (plaatsvervangend lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Ambtenarenzaken (vast lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 20 oktober 1992 - 24 januari 1995)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter 7 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter 7 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 30 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (vast lid 21 januari 1992 - 19 februari 1992)
Lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter 18 oktober 1988 - 6 januari 1992)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter 18 oktober 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Ruimtelijke Ordening (vast lid 19 maart 1991 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (tweede ondervoorzitter 15 februari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 26 januari 1989 - 14 februari 1989)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 9 november 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 18 oktober 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (tweede ondervoorzitter 18 oktober 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (tweede ondervoorzitter 22 november 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 18 oktober 1988 - 21 november 1988)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter 23 februari 1988 - 8 november 1988)
  • Bureau (voorzitter 2 februari 1988 - 17 oktober 1988)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 2 februari 1988 - 17 oktober 1988)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (voorzitter 23 februari 1988 - 17 oktober 1988)
  • Commissie voor Samenwerking (voorzitter 23 februari 1988 - 17 oktober 1988)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (voorzitter 23 februari 1988 - 17 oktober 1988)
  • Commissie van Onderzoek over het Gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (voorzitter 26 april 1988 - 17 oktober 1988)
voorzitter Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 17 oktober 1988)
Lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
Lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Bureau (voorzitter 22 december 1981 - 2 december 1985)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Samenwerking (voorzitter 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (voorzitter 10 februari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor het Reglement en de Verzoekschriften (voorzitter 10 februari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Werkgroep Repressie (voorzitter 16 maart 1982 - 12 oktober 1985)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (voorzitter 23 maart 1982 - 12 oktober 1985)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter 21 maart 1983 - 12 oktober 1985)
  • Overlegcommissie Vlaamse Raad - Conseil régional wallon (voorzitter 30 mei 1985 - 12 oktober 1985)
  • Commissie ad hoc Bevoegdheid van de Vlaamse Gemeenschap inzake Persoonsgebonden Aangelegenheden (voorzitter 2 mei 1985 - 12 juni 1985)
  • Commissie voor het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 25 januari 1982 - 9 februari 1982)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 26 januari 1982 - 9 februari 1982)
voorzitter Vlaamse Raad (22 december 1981 - 2 december 1985)
Lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Leefmilieu en Huisvesting (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen en Besturen onder Voogdij (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 24 april 1979 - 20 oktober 1980)
Lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor het Reglement (plaatsvervangend lid 28 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 22 november 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Gewestraad (26 november 1974 - 9 maart 1977)
Lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor de Begroting (plaatsvervangend lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 16 november 1976 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Radio en TV (plaatsvervangend lid 9 mei 1974 - 14 februari 1977)
  • Commissie voor het Reglement (plaatsvervangend lid 9 mei 1974 - 15 november 1976)
Lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Radio en TV (plaatsvervangend lid 7 maart 1972 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 7 december 1971 - 9 maart 1974)

Meer info

Geboren te Oudenaarde op 7 januari 1927 , overleden op 23 juli 2013
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 21 mei 1995)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
Minister
  • gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenheden en Ruimtelijke Ordening (10 december 1985 - 2 februari 1988)