U bent hier

André Kempinaire

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over André Kempinaire?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 15 mei 1979 - 2 juni 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Radio en TV (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 6 november 1978)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 7 november 1978 - 16 december 1978)
fractievoorzitter Cultuurraad (9 mei 1974 - 18 oktober 1976)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 9 mei 1974 - 3 mei 1976)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 9 mei 1974 - 15 november 1976)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 9 mei 1974 - 15 november 1976)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 9 mei 1974 - 15 november 1976)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 22 juni 1976 - 15 november 1976)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (plaatsvervangend lid 4 mei 1976 - 15 november 1976)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (vast lid 10 februari 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 10 februari 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor het Reglement (plaatsvervangend lid 7 maart 1972 - 5 maart 1973)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (eerste ondervoorzitter 30 januari 1992 - 21 juni 1992)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (eerste ondervoorzitter 22 juni 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 11 januari 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 juni 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving en Taalbescherming (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)

Meer info

Geboren te Hasselt op 26 januari 1929 , overleden op 8 september 2012
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
Europese mandaten
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (3 oktober 1988 - 9 november 1995)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (3 juli 1974 - 7 december 1976)
Minister
  • staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking (21 oktober 1987 - 8 mei 1988)
  • staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking (28 november 1985 - 20 oktober 1987)
  • staatssecretaris voor Buitenlandse Handel (17 december 1981 - 27 november 1985)
  • minister van de Vlaamse Gemeenschap (18 mei 1980 - 21 oktober 1980)
  • minister van Openbaar Ambt (8 december 1976 - 2 juni 1977)
  • staatssecretaris voor Openbaar Ambt (16 oktober 1976 - 7 december 1976)
  • staatssecretaris voor Buitenlandse Handel (26 januari 1973 - 22 oktober 1973)