U bent hier

Frans Grootjans

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over Frans Grootjans?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 14 juni 1977 - 6 november 1978)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 7 november 1978 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
fractievoorzitter Cultuurraad (10 februari 1972 - 19 februari 1973)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Onderwijs (voorzitter 9 maart 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Samenwerking (ondervoorzitter 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 7 december 1971 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 10 februari 1972 - 6 maart 1972)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 10 februari 1972 - 5 maart 1973)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 7 maart 1972 - 8 maart 1972)
erevoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 30 januari 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Bureau (voorzitter 3 december 1985 - 1 februari 1988)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (voorzitter 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (voorzitter 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Samenwerking (voorzitter 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie van Onderzoek over de Opera voor Vlaanderen (voorzitter 20 juni 1986 - 26 maart 1987)
  • Commissie van Onderzoek over het Gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (voorzitter 22 januari 1987 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 26 januari 1982 - 24 januari 1983)
  • Commissie voor Culturele Aangelegenheden en Pedagogische en Didactische Vorming (vast lid 26 januari 1982 - 21 januari 1985)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 27 november 1984 - 21 januari 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (tweede ondervoorzitter 2 december 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 4 november 1980 - 1 december 1980)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
voorzitter Vlaamse Raad (3 december 1985 - 1 februari 1988)

Meer info

Geboren te Wilrijk (Antwerpen) op 24 januari 1922 , overleden op 20 februari 1999
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (26 maart 1961 - 22 mei 1965)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (1 juni 1958 - 25 maart 1961)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (11 april 1954 - 31 mei 1958)
Minister
  • vice-eerste minister en minister van Financiën en Middenstand (6 januari 1985 - 27 november 1985)
  • minister van Nationale Opvoeding (19 maart 1966 - 16 juni 1968)
  • minister van staat (sinds 18 oktober 1974)
Andere functies
  • partijvoorzitter PVV (17 december 1981 - 22 januari 1982)
  • partijvoorzitter PVV (26 januari 1973 - 24 september 1977)