U bent hier

Achiel Diegenant

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over Achiel Diegenant?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • CVP (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • CVP (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (voorzitter 6 november 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 24 april 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (vast lid 15 mei 1979 - 5 november 1979)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (voorzitter 22 november 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (vast lid 14 juni 1977 - 21 november 1977)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (voorzitter 4 juni 1974 - 16 april 1977)
  • Subcommissie voor Sport (voorzitter 29 januari 1976 - 18 mei 1976)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (vast lid 9 mei 1974 - 3 juni 1974)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 19 oktober 1976 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (voorzitter 12 april 1972 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 10 februari 1972 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (vast lid 7 maart 1972 - 11 april 1972)
  • Commissie voor Radio en TV (vast lid 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Sport (voorzitter 14 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Sport (vast lid 13 december 1985 - 13 januari 1986)
  • Werkgroep Brussel (vast lid 18 december 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Culturele Aangelegenheden en Pedagogische en Didactische Vorming (tweede ondervoorzitter 9 februari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Culturele Aangelegenheden en Pedagogische en Didactische Vorming (vast lid 26 januari 1982 - 8 februari 1982)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 25 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (plaatsvervangend lid 23 maart 1982 - 12 oktober 1985)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 21 maart 1983 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (voorzitter 2 december 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor de Verzoekschriften (vast lid 4 november 1980 - 1 december 1980)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming, Sport en Toerisme (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)

Meer info

Geboren te Oostende op 28 september 1936 , overleden op 17 januari 2019
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • provinciaal senator (Brabant) (9 december 1991 - 20 mei 1995)
  • provinciaal senator (Brabant) (28 december 1987 - 8 december 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 4 juli 1995)