U bent hier

Erik Derycke

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over Erik Derycke?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • SP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • SP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • SP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • SP (6 februari 1984 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (voorzitter 23 november 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (voorzitter 15 februari 1989 - 24 januari 1990)
  • Commissie van Onderzoek over het Gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (lid 26 april 1988 - 24 januari 1990)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (vast lid 26 mei 1988 - 22 november 1988)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 26 januari 1989 - 16 oktober 1989)
  • Commissie voor de Media (vast lid 26 januari 1989 - 14 februari 1989)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 26 mei 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 16 oktober 1989)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 7 maart 1990)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 17 oktober 1989 - 7 maart 1990)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 17 oktober 1989 - 24 januari 1990)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie van Onderzoek over het Gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (lid 22 januari 1987 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (6 februari 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden (vast lid 6 maart 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (plaatsvervangend lid 6 maart 1984 - 12 oktober 1985)

Meer info

Geboren te Waregem op 28 oktober 1949
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (13 juni 1999 - 4 september 2001)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (21 mei 1995 - 22 juni 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (31 januari 1984 - 12 oktober 1985)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 17 oktober 2001)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (4 november 1999 - 24 september 2001)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (23 maart 1988 - 7 mei 1990)
Minister
  • minister van Buitenlandse Zaken (23 juni 1995 - 11 juli 1999)
  • minister van Buitenlandse Zaken en Ontwikkelingssamenwerking (22 maart 1995 - 22 juni 1995)
  • staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking (7 maart 1992 - 21 maart 1995)
  • minister van Ontwikkelingssamenwerking en minister, adjunct voor Wetenschapsbeleid (29 september 1991 - 6 maart 1992)
  • staatssecretaris voor Wetenschapsbeleid (18 januari 1990 - 28 september 1991)
Grondwettelijk Hof
  • rechter van het Grondwettelijk Hof (sinds 7 mei 2007)
  • rechter van het Arbitragehof (5 september 2001 - 6 mei 2007)