U bent hier

Stefaan De Clerck

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Stefaan De Clerck?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (22 juli 2004 - 27 juni 2007)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (16 oktober 1990 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (voorzitter 2 april 1992 - 21 juni 1992)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (voorzitter 22 juni 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Media (eerste ondervoorzitter 30 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 januari 1992 - 1 april 1992)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Media (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Werkgroep Sport (vast lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 19 februari 1992)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Energie en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 18 oktober 1993)
  • Werkgroep Vrouwen (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 28 november 1994)
  • Commissie voor Economie, Energie, Landbouw en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 19 oktober 1993 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (16 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 17 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 21 maart 1991 - 23 november 1991)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (22 juli 2004 - 27 juni 2007)
  • Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media (vast lid 27 september 2004 - 27 juni 2007)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 27 juni 2007)
  • Commissie voor Buitenlandse Handel, Buitenlands Beleid, Internationale Samenwerking en Toerisme (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 oktober 2004)
  • Commissie voor Wonen, Stedelijk Beleid, Inburgering en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 27 juni 2007)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (plaatsvervangend lid 6 oktober 2004 - 27 juni 2007)

Meer info

Geboren te Kortrijk op 12 december 1951
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (13 juni 2010 - 7 oktober 2013)
  • volksvertegenwoordiger kieskring West-Vlaanderen (10 juni 2007 - 29 december 2008)
  • rechtstreeks verkozen senator (18 mei 2003 - 21 juli 2004)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (13 juni 1999 - 4 juli 2001)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (28 april 1998 - 12 juni 1999)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (21 mei 1995 - 22 juni 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (9 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 5 december 2013)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (26 januari 1994 - 1 juli 1996)
Minister
  • minister van Justitie (25 november 2009 - 4 december 2011)
  • minister van Justitie (30 december 2008 - 24 november 2009)
  • minister van Justitie (23 juni 1995 - 23 april 1998)
Andere functies
  • partijvoorzitter CVP-CD&V (9 oktober 1999 - 23 mei 2003)