U bent hier

Jos Chabert

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Jos Chabert?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CVP (6 juli 1999 - 13 juli 1999)
  • CVP (13 juni 1995 - 22 juni 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • CVP (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • CVP (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Gewestraad (26 november 1974 - 9 maart 1977)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
fractievoorzitter Cultuurraad (10 februari 1972 - 19 februari 1973)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 7 december 1971 - 5 maart 1973)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Brussel (voorzitter 23 februari 1988 - 30 juni 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Sport en Toerisme (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (voorzitter 20 januari 1987 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 22 mei 1986 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (vast lid 18 december 1986 - 19 januari 1987)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Sport (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen (vast lid 26 januari 1982 - 9 februari 1983)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden (vast lid 10 februari 1983 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger Nederlandse taalgroep Brusselse Hoofdstedelijke Raad (6 juli 1999 - 13 juli 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Nederlandse taalgroep Brusselse Hoofdstedelijke Raad (13 juni 1995 - 22 juni 1995)

Meer info

Geboren te Etterbeek (Brussel) op 16 maart 1933 , overleden op 9 april 2014
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 13 juli 2009)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (31 maart 1968 - 6 november 1971)
Mandaten in andere deelstaatparlementen
  • lid van het Brussels Hoofdstedelijk Parlement (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (13 juni 1999 - 10 januari 2002)
  • lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (18 juni 1989 - 20 mei 1995)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (26 januari 2010 - 17 december 2012)
  • lid van het Comité van de Regio's (17 februari 2005 - 23 juni 2009)
  • voorzitter van het Comité van de Regio's (16 februari 2000 - 5 januari 2002)
  • lid van het Comité van de Regio's (26 januari 1994 - 4 februari 2005)
Minister
  • Brussels minister van Openbare Werken, Vervoer, Brandbestrijding en Dringende Medische Hulp (14 juli 1999 - 18 juli 2004)
  • Brussels minister van Economie, Financiën, Begroting, Energie en Externe Betrekkingen (23 juni 1995 - 13 juli 1999)
  • Brussels minister van Financiën, Begroting, Openbaar Ambt en Externe Betrekkingen (12 juli 1989 - 22 juni 1995)
  • minister van Openbare Werken en Institutionele Hervormingen (6 april 1981 - 16 december 1981)
  • minister van Openbare Werken en Institutionele Hervormingen (22 oktober 1980 - 5 april 1981)
  • minister van Openbare Werken (18 mei 1980 - 21 oktober 1980)
  • minister van Verkeerswezen (3 april 1979 - 17 mei 1980)
  • minister van Verkeerswezen (20 oktober 1978 - 2 april 1979)
  • minister van Verkeerswezen (3 juni 1977 - 19 oktober 1978)
  • minister van Verkeerswezen (25 april 1974 - 2 juni 1977)
  • minister van Nederlandse Cultuur en Vlaamse Aangelegenheden (26 januari 1973 - 24 april 1974)
  • minister van staat (sinds 24 november 2009)