U bent hier

Jan Bascour

Gewezen lid van de Vlaamse Raad

Meer informatie over Jan Bascour?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • PVV (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • PVV (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • PVV (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • PVV (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 24 april 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Samenwerking (ondervoorzitter 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Permanente Contactcommissie Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap - Staten-Generaal der Nederlanden (vast lid 5 juni 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Bureau (vierde ondervoorzitter 28 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Bureau (secretaris 14 juni 1977 - 27 juni 1977)
  • Commissie voor Samenwerking (ondervoorzitter 18 oktober 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 28 juni 1977 - 17 oktober 1977)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 28 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Permanente Contactcommissie Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap - Staten-Generaal der Nederlanden (vast lid 5 juli 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Gewestraad (26 november 1974 - 9 maart 1977)
voorzitter Cultuurraad (9 mei 1974 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Bureau (voorzitter 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Samenwerking (voorzitter 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor de Begroting (voorzitter 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor het Reglement (voorzitter 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Permanente Contactcommissie Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap - Staten-Generaal der Nederlanden (voorzitter 16 december 1975 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 10 februari 1972 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Onderwijs (plaatsvervangend lid 6 maart 1973 - 9 maart 1974)
erevoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 30 januari 1991)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 21 juni 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 21 juni 1988 - 25 januari 1989)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 26 januari 1989 - 25 juni 1990)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 27 november 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 26 juni 1990 - 23 november 1991)
  • Adviescomit√© Brussel (plaatsvervangend lid 18 oktober 1990 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 25 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (vast lid 23 maart 1982 - 12 oktober 1985)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 21 maart 1983 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 4 november 1980 - 21 december 1981)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 21 oktober 1980 - 3 november 1980)
  • Commissie voor het Reglement (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (vast lid 2 december 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Onderwijs (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)

Meer info

Geboren te Sint-Kwintens-Lennik (Lennik) op 9 februari 1923 , overleden op 11 november 1996
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (31 maart 1968 - 6 november 1971)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Brussel (23 mei 1965 - 30 maart 1968)
  • ereondervoozitter van de Senaat (sinds 24 november 1991)
Minister
  • staatssecretaris voor het Brusselse Gewest (21 oktober 1987 - 8 mei 1988)
  • staatssecretaris voor het Brusselse Gewest (28 november 1985 - 20 oktober 1987)