U bent hier

Vrijdag 10 april zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op vrijdag 10 april zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 07:00u en duren tot 09:00u.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, vindt het onderhoud ’s ochtends vroeg plaats.
Onze excuses.

Marleen Vanderpoorten

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Marleen Vanderpoorten?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Open Vld (5 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 4 juli 2007)
  • VLD (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
erevoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 30 juni 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Decreetsevaluatie, Inburgering en Toerisme (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 4 oktober 2011)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 28 september 2009 - 27 september 2011)
  • Commissie ad hoc Hoger Onderwijs (vast lid 24 februari 2010 - 8 juli 2010)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 15 juli 2009 - 27 september 2009)
voorzitter Vlaams Parlement (13 juli 2006 - 12 juli 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Bureau (voorzitter 13 juli 2006 - 12 juli 2009)
  • Deontologische Commissie (ondervoorzitter 7 december 2005 - 7 juni 2009)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 13 juli 2006 - 6 juni 2009)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (vast lid 19 oktober 2005 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter 13 juli 2006 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (vast lid 27 september 2004 - 7 november 2006)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 27 september 2004 - 7 november 2006)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (ondervoorzitter 29 september 2004 - 7 november 2006)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 22 december 2004 - 12 juli 2006)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 22 december 2004 - 12 juli 2006)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (derde ondervoorzitter 22 december 2004 - 12 juli 2006)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 2004 - 7 december 2005)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (vast lid 27 september 2004 - 28 september 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Mechelen-Turnhout (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Mechelen-Turnhout (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Cultuur en Sport (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Welzijn, Gezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 8 mei 1996 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (plaatsvervangend lid 2 december 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Deontologische Commissie (vast lid 18 december 1997 - 12 juni 1999)
  • Subcommissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (lid 11 februari 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdzorg (plaatsvervangend lid 4 september 1998 - 31 maart 1999)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdbijstand (plaatsvervangend lid 9 juli 1998 - 3 september 1998)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (vast lid 7 februari 1996 - 1 december 1997)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 7 mei 1996)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (vast lid 4 juli 1995 - 6 februari 1996)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Lier op 21 juli 1954
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Minister
  • Vlaams minister van Onderwijs en Vorming (13 juli 1999 - 21 juli 2004)