U bent hier

Eric Van Rompuy

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer weten over Eric Van Rompuy?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (van 30 september 2001 tot 24 mei 2014)
  • CVP (van 13 juni 1999 tot 30 september 2001)
  • CVP (van 3 december 1985 tot 20 juni 1995)
lid Vlaamse Raad (van 3 december 1985 tot 20 mei 1995)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid van 7 januari 1992 tot 21 mei 1995)
  • Commissie voor (de) Media (vast lid van 13 december 1985 tot 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (vast lid van 18 december 1986 tot 12 december 1987)
  • Commissie voor (de) Media (vast lid van 23 februari 1988 tot 23 november 1991)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid van 23 februari 1988 tot 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid van 23 februari 1988 tot 26 januari 1989)
  • Werkgroep Brussel (vast lid van 23 februari 1988 tot 30 juni 1989)
  • Adviescomité Brussel (vast lid van 18 oktober 1990 tot 23 november 1991)
  • Commissie voor (de) Media (vast lid van 21 januari 1992 tot 21 mei 1995)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid van 21 januari 1992 tot 21 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid van 21 januari 1992 tot 21 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid van 21 januari 1992 tot 21 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (plaatsvervangend lid van 13 december 1985 tot 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid van 13 december 1985 tot 12 december 1987)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (plaatsvervangend lid van 23 februari 1988 tot 26 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid van 26 januari 1989 tot 23 november 1991)
  • Werkgroep Verzuiling (plaatsvervangend lid van 21 maart 1990 tot 23 november 1991)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid van 20 februari 1992 tot 21 mei 1995)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Vlaams-Brabant (van 7 juni 2009 tot 24 mei 2014)
  • Bureau (secretaris van 1 december 2012 tot 17 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (secretaris van 1 december 2012 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (voorzitter van 28 september 2009 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid van 28 september 2009 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid van 19 december 2012 tot 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid van 19 december 2012 tot 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid van 19 december 2012 tot 24 mei 2014)
  • Commissie voor Economie, Economisch Overheidsinstrumentarium, Innovatie, Wetenschapsbeleid, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid van 28 september 2009 tot 19 december 2012)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Vlaams-Brabant (van 13 juni 2004 tot 6 juni 2009)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (voorzitter van 12 december 2007 tot 7 juni 2009)
  • Commissie ad hoc (vast lid van 22 juli 2004 tot 27 september 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid van 27 september 2004 tot 7 juni 2009)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid van 27 september 2004 tot 7 juni 2009)
  • Subcommissie voor Financiën en Begroting (vast lid van 27 september 2004 tot 7 juni 2009)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (vast lid van 25 januari 2006 tot 10 juli 2007)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid van 27 september 2004 tot 25 januari 2006)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Halle-Vilvoorde (van 13 juni 1999 tot 12 juni 2004)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid van 13 juli 1999 tot 22 juli 2004)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid van 27 september 1999 tot 13 juni 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid van 27 september 1999 tot 13 juni 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid van 24 april 2001 tot 13 juni 2004)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid van 2 februari 2004 tot 13 juni 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid van 27 september 1999 tot 24 april 2001)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid van 27 september 1999 tot 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Halle-Vilvoorde (van 21 mei 1995 tot 20 juni 1995)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid van 13 juni 1995 tot 20 juni 1995)

Meer info

Geboren in Ukkel op 23 november 1949
Politieke loopbaan (Buiten Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Vlaams-Brabant (sinds 25 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger kiesarrondissement Brussel-Halle-Vilvoorde (van 13 oktober 1985 tot 20 mei 1995)
Europese mandaten
  • Europees parlementslid (van 28 augustus 1981 tot 23 juli 1984)
Minister
  • Vlaams minister van Economie, KMO, Landbouw en Media (van 20 juni 1995 tot 12 juli 1999)