U bent hier

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • N-VA (sinds 25 mei 2014)
  • N-VA (31 augustus 2011 - 24 mei 2014)
  • Onafhankelijke (18 augustus 2010 - 30 augustus 2011)
  • Vlaams Belang (7 juni 2009 - 17 augustus 2010)
  • Vlaams Belang (15 november 2004 - 6 juni 2009)
  • VB (13 juni 2004 - 14 november 2004)
  • VB (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • VB (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • VB (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (eerste ondervoorzitter 30 januari 1992 - 17 november 1994)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 17 november 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 17 juni 1992)
  • Werkgroep Vrouwen (plaatsvervangend lid 22 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 17 juni 1992 - 17 november 1994)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking, Toerisme en Onroerend Erfgoed (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Inburgering en Stedenbeleid (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid sinds 6 januari 2016)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid 24 september 2014 - 5 januari 2016)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (voorzitter 28 september 2009 - 5 oktober 2010)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (vast lid 5 oktober 2011 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 19 augustus 2010)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Decreetsevaluatie, Inburgering en Toerisme (plaatsvervangend lid 5 oktober 2011 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 9 januari 2013 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Bestuurszaken, Binnenlands Bestuur, Decreetsevaluatie, Inburgering en Toerisme (toegevoegd lid 15 september 2010 - 25 september 2011)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (toegevoegd lid 15 september 2010 - 25 september 2011)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden en Internationale Samenwerking (toegevoegd lid 6 oktober 2010 - 25 september 2011)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlandse Handel, Buitenlands Beleid, Internationale Samenwerking en Toerisme (voorzitter 27 september 2004 - 6 oktober 2004)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (voorzitter 6 oktober 2004 - 7 juni 2009)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Subcommissie voor Wapenhandel (vast lid 27 september 2004 - 1 december 2005)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (vast lid 19 oktober 2005 - 7 juni 2009)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 24 september 2007 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (ondervoorzitter 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (vast lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie ad hoc voor Wapenhandel (vast lid 3 december 2003 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Deontologische Commissie (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (ondervoorzitter 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (vast lid 4 juli 1995 - 24 januari 1996)
  • Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (vast lid 17 januari 1996 - 11 juni 1997)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (vast lid 24 januari 1996 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 16 oktober 1996)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 15 mei 1996)
  • Commissie voor Welzijn, Gezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 15 mei 1996 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (plaatsvervangend lid 16 oktober 1996 - 14 oktober 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdzorg (plaatsvervangend lid 9 juli 1998 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 14 oktober 1998 - 13 juni 1999)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Gent op 14 oktober 1964
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid Aalst (sinds 1 januari 1995)
  • schepen Aalst (sinds 1 januari 2013)
Federale mandaten
  • gemeenschapssenator (12 juni 2003 - 12 juli 2010)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Oudenaarde (24 november 1991 - 20 mei 1995)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 2015)
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (16 oktober 2012 - 25 januari 2015)
  • plaatsvervangend lid van de Vergadering van de West-Europese Unie (1 januari 2004 - 1 januari 2010)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa (7 september 2004 - 12 november 2010)
Andere functies
  • nationaal jongerenvoorzitter VB (1 januari 1992 - 1 januari 1995)
Beroep
  • gewezen bestuurssecretaris, ARGO (1991)
Diploma's
  • licentie rechten, RUG (1990)

Contact

Kantoor (Correspondentieadres)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL

Privé

Holleweg 4
9320 AALST(EREMBODEGEM)