U bent hier

Dirk Van Mechelen

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Dirk Van Mechelen?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 21 juli 2004)
  • VLD (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 17 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (ondervoorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 21 juli 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Antwerpen (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Cultuur en Sport (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 28 februari 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (voorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (plaatsvervangend lid 23 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie ad hoc (artikel 125 van de Grondwet) (lid 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 25 oktober 1995 - 6 februari 1996)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (vast lid 4 juli 1995 - 24 oktober 1995)
Lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Energie, Landbouw en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 19 oktober 1993 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Media (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Sport (voorzitter 4 maart 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Energie en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 18 oktober 1993)
  • Werkgroep Sport (vast lid 20 februari 1992 - 3 maart 1992)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 19 februari 1992)
Lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Ekeren (Antwerpen) op 27 augustus 1957
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (25 mei 2014 - 25 mei 2019)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 december 1987 - 23 november 1991)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (7 april 2008 - 7 juni 2009)
Minister
  • viceminister-president van de Vlaamse regering, Vlaams minister van Financiën en Begroting en Ruimtelijke Ordening (10 oktober 2007 - 12 juli 2009)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting en Ruimtelijke Ordening (22 juli 2004 - 9 oktober 2007)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting, Ruimtelijke Ordening, Wetenschappen en Technologische Innovatie (10 juni 2003 - 21 juli 2004)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting, Innovatie, Media en Ruimtelijke Ordening (1 augustus 2001 - 9 juni 2003)
  • Vlaams minister van Economie, Ruimtelijke Ordening en Media (13 juli 1999 - 31 juli 2001)