U bent hier

Luc Van den Brande

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Luc Van den Brande?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • CD&V (29 september 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 19 juni 1995)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Begroting (plaatsvervangend lid 24 april 1979 - 14 mei 1979)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Leefmilieu (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Leefmilieu en Waterbeleid (vast lid 26 januari 1982 - 15 oktober 1984)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid en Bijstand aan Personen (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (vast lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlandse Handel, Buitenlands Beleid, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 27 september 2004 - 5 oktober 2004)
  • Subcommissie voor Wapenhandel (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 6 oktober 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (vast lid 19 oktober 2005 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Mechelen-Turnhout (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (voorzitter 29 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 27 september 1999 - 28 september 1999)
  • Commissie ad hoc voor Wapenhandel (vast lid 3 december 2003 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Brussel en de Vlaamse Rand (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Mechelen-Turnhout (21 mei 1995 - 19 juni 1995)

Meer info

Geboren te Mechelen op 13 oktober 1945
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 13 juli 2009)
  • gemeenschapssenator (14 oktober 1999 - 30 juni 2009)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Mechelen-Turnhout (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Mechelen (17 april 1977 - 16 december 1978)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (sinds 26 januari 1994)
  • voorzitter van het Comité van de Regio's (6 februari 2008 - 9 februari 2010)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 november 2003 - 20 november 2009)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 september 2003 - 24 november 2003)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (14 maart 2001 - 24 september 2003)
Minister
  • minister van Tewerkstelling en Arbeid (9 mei 1988 - 20 januari 1992)
  • minister-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Wetenschap en Technologie (20 juni 1995 - 12 juli 1999)
  • minister-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Economie, KMO, Wetenschapsbeleid, Energie en Externe Betrekkingen (20 oktober 1992 - 19 juni 1995)
  • voorzitter van de Vlaamse executieve en gemeenschapsminister van Economie, KMO, Wetenschapsbeleid, Energie en Externe Betrekkingen (30 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • voorzitter van de Vlaamse executieve en gemeenschapsminister van Economie, KMO, Energie en Externe Betrekkingen (21 januari 1992 - 29 januari 1992)