U bent hier

Luc Van den Bossche

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Luc Van den Bossche?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • SP (21 mei 1995 - 19 juni 1995)
  • SP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • SP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • SP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • SP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (voorzitter 23 februari 1988 - 23 mei 1988)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (eerste ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor de Media (vast lid 24 mei 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 4 juli 1988)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Media (voorzitter 15 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (eerste ondervoorzitter 5 maart 1987 - 12 december 1987)
  • Commissie van Onderzoek over de Opera voor Vlaanderen (verslaggever 26 juni 1986 - 26 maart 1987)
  • Commissie van Onderzoek over de Opera voor Vlaanderen (lid 20 juni 1986 - 25 juni 1986)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 13 december 1985 - 4 maart 1987)
  • Commissie voor de Media (vast lid 13 december 1985 - 14 januari 1986)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 18 december 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving (tweede ondervoorzitter 10 februari 1982 - 11 januari 1984)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 26 januari 1982 - 11 januari 1984)
  • Commissie voor Taaldecreetgeving (vast lid 26 januari 1982 - 9 februari 1982)
  • Commissie voor Culturele Aangelegenheden en Pedagogische en Didactische Vorming (vast lid 12 januari 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 12 januari 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 27 november 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie ad hoc Bevoegdheid van de Vlaamse Gemeenschap inzake Persoonsgebonden Aangelegenheden (vast lid 2 mei 1985 - 12 juni 1985)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Gent-Eeklo (21 mei 1995 - 19 juni 1995)

Meer info

Geboren te Aalst op 16 september 1947
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Gent-Eeklo (13 juni 1999 - 11 juli 1999)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
Europese mandaten
  • lid van het Comit√© van de Regio's (26 januari 1994 - 28 september 2000)
Minister
  • minister van Ambtenarenzaken en Modernisering van de openbare besturen (12 juli 1999 - 11 juli 2003)
  • vice-eerste minister en minister van Binnenlandse Zaken, belast met Volksgezondheid (1 juni 1999 - 11 juli 1999)
  • vice-eerste minister en minister van Binnenlandse Zaken (26 september 1998 - 31 mei 1999)
  • staatssecretaris voor Onderwijs (9 mei 1988 - 17 oktober 1988)
  • minister vice-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Onderwijs en Ambtenarenzaken (20 juni 1995 - 25 september 1998)
  • Vlaams minister van Onderwijs en Ambtenarenzaken (20 oktober 1992 - 19 juni 1995)
  • gemeenschapsminister van Onderwijs en Ambtenarenzaken (21 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (18 oktober 1988 - 20 januari 1992)