U bent hier

Maria Tyberghien-Vandenbussche

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Maria Tyberghien-Vandenbussche?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (29 september 2001 - 30 september 2001)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Sport (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 6 februari 1995)
  • Werkgroep Verzuiling (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
  • Werkgroep Ontzuiling (plaatsvervangend lid 3 maart 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Vrouwen (tweede ondervoorzitter 11 december 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Sport en Toerisme (secretaris 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Jacht (vast lid 12 juni 1990 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 27 november 1990 - 10 december 1990)
  • Commissie voor Cultuur (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Sport (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Landinrichting en Natuurbehoud (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Onderwijs (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Werkgroep Repressie (plaatsvervangend lid 16 maart 1982 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Leefmilieu en Huisvesting (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (13 juni 1999 - 30 september 2001)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 6 juli 1999 - 12 juli 1999)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 27 september 1999 - 30 september 2001)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Huisvesting en Stedelijk Beleid (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 30 september 2001)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 30 september 2001)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 30 september 2001)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 30 september 2001)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Veurne-Diksmuide-Ieper-Oostende (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (vast lid 4 juli 1995 - 27 januari 1998)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 6 februari 1996)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (plaatsvervangend lid 7 februari 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (plaatsvervangend lid 28 januari 1998 - 12 juni 1999)
ere-Vlaams volksvertegenwoordiger (sinds 26 november 2001)

Meer info

Geboren te Izegem op 6 september 1939
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Veurne-Diksmuide-Oostende (17 april 1977 - 16 december 1978)