U bent hier

Jacques Timmermans

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Jacques Timmermans?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • sp·a (15 oktober 2001 - 12 juni 2004)
  • SP (13 juni 1999 - 14 oktober 2001)
  • SP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • SP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • SP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Bureau (vierde ondervoorzitter 13 januari 1994 - 12 juni 1995)
  • Uitgebreid Bureau (vierde ondervoorzitter 13 januari 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (eerste ondervoorzitter 30 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (vierde ondervoorzitter 26 januari 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (vast lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 12 januari 1995 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 3 maart 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 1 april 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 18 oktober 1994 - 11 januari 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie van Onderzoek over het Gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (lid 26 april 1988 - 8 oktober 1990)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (vast lid 9 november 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Ruimtelijke Ordening (vast lid 19 maart 1991 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 26 mei 1988 - 8 november 1988)
  • Commissie voor Sport en Toerisme (plaatsvervangend lid 26 mei 1988 - 25 januari 1989)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 5 juli 1988 - 30 juni 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 16 oktober 1989)
  • Werkgroep Jacht (plaatsvervangend lid 12 juni 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (plaatsvervangend lid 15 oktober 1991 - 23 november 1991)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (voorzitter 29 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (vast lid 27 september 1999 - 28 september 1999)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie ad hoc Milieu en Gezondheid (plaatsvervangend lid 21 december 2000 - 27 juni 2001)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Aalst-Oudenaarde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 13 juni 1995 - 3 juli 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 4 juli 1995 - 22 september 1996)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 27 september 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (vast lid 28 januari 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Mobiliteit (vast lid 13 mei 1998 - 27 september 1998)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 7 februari 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (plaatsvervangend lid 23 september 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 23 september 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 23 september 1996 - 27 januari 1998)
  • Commissie ad hoc Mobiliteit (plaatsvervangend lid 28 september 1998 - 17 maart 1999)

Meer info

Geboren te Ninove op 13 oktober 1945
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • erequaestor van de Senaat (sinds 14 juli 2004)
  • gemeenschapssenator (10 mei 2001 - 6 juli 2004)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Oudenaarde-Aalst (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Aalst (13 december 1987 - 23 november 1991)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (25 januari 2002 - 4 februari 2005)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 november 2003 - 23 november 2004)
  • vast lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (25 september 2003 - 24 november 2003)
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (8 november 2001 - 24 september 2003)