U bent hier

Herman Suykerbuyk

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Herman Suykerbuyk?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • CVP (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • CVP (7 december 1971 - 9 maart 1974)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Permanente Contactcommissie Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap - Staten-Generaal der Nederlanden (vast lid 5 juni 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Buitenlands Cultuurbeleid (vast lid 16 maart 1976 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (plaatsvervangend lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (7 december 1971 - 9 maart 1974)
  • Commissie voor Culturele Promotie en het Cultureel Patrimonium (plaatsvervangend lid 7 maart 1972 - 9 maart 1974)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 7 januari 1992 - 12 juni 1995)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (voorzitter 18 mei 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 12 januari 1995 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 21 januari 1992 - 21 juni 1992)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 21 januari 1992 - 11 januari 1995)
  • Werkgroep Brussel en Vlaams-Brabant (vast lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (vast lid 3 maart 1992 - 17 mei 1992)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 22 juni 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (vast lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 2 februari 1988 - 6 januari 1992)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Verzuiling (ondervoorzitter 10 mei 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Verzuiling (vast lid 21 maart 1990 - 9 mei 1990)
  • Adviescomité Brussel (vast lid 18 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Openbaar Ambt (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 3 december 1985 - 1 februari 1988)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (eerste ondervoorzitter 16 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Buitenlandse en Externe Aangelegenheden (vast lid 13 december 1985 - 15 januari 1986)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (vast lid 18 december 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (voorzitter 9 februari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 26 januari 1982 - 8 februari 1982)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (vast lid 23 maart 1982 - 12 oktober 1985)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 21 maart 1983 - 12 oktober 1985)
  • Commissie ad hoc Bevoegdheid van de Vlaamse Gemeenschap inzake Persoonsgebonden Aangelegenheden (vast lid 2 mei 1985 - 12 juni 1985)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 9 februari 1983)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 10 februari 1983 - 12 oktober 1985)
  • Overlegcommissie Vlaamse Raad - Conseil régional wallon (plaatsvervangend lid 30 mei 1985 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (eerste ondervoorzitter 25 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid (vast lid 4 november 1980 - 24 november 1980)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen en Besturen onder Voogdij (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Permanente Contactcommissie Vlaamse Raad - Nederlandse Staten-Generaal (vast lid 2 december 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 13 juni 1995 - 5 juli 1999)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 13 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (voorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Gemengde Overlegcommissie Vlaams Parlement - Senaat (voorzitter 16 februari 1998 - 5 maart 1998)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (ondervoorzitter 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (ondervoorzitter 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (ondervoorzitter 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (derde ondervoorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc (artikel 125 van de Grondwet) (lid 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
ereondervoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 8 juli 1999)

Meer info

Geboren te Kapellen op 5 januari 1934
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Antwerpen (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Antwerpen (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (7 november 1971 - 9 maart 1974)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (31 maart 1968 - 6 november 1971)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (16 september 1996 - 25 januari 2002)
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (26 januari 1994 - 10 september 1996)