U bent hier

Ludo Sannen

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • sp·a (7 juli 2010 - 13 september 2013)
  • sp·a (18 december 2008 - 6 juni 2009)
  • sp·a + VlaamsProgressieven (23 april 2008 - 17 december 2008)
  • sp·a-spirit (13 juni 2004 - 22 april 2008)
  • Groen! (18 februari 2004 - 12 juni 2004)
  • AGALEV (13 juni 1999 - 25 mei 2003)
  • AGALEV (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Limburg (7 juli 2010 - 13 september 2013)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 7 juli 2010 - 13 september 2013)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (plaatsvervangend lid 7 juli 2010 - 10 januari 2012)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Limburg (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Bureau (secretaris 22 juli 2004 - 6 november 2007)
  • Uitgebreid Bureau (secretaris 22 juli 2004 - 6 november 2007)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 7 november 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (ondervoorzitter 29 september 2004 - 13 november 2007)
  • Subcommissie voor Financiën en Begroting (lid 4 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (vast lid 27 september 2004 - 28 september 2004)
  • Deontologische Commissie (vast lid 4 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (vast lid 18 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (vast lid 18 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 23 juli 2004 - 29 september 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuur, Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid en Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 13 november 2007)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (plaatsvervangend lid 14 november 2007 - 17 februari 2009)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (plaatsvervangend lid 4 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (plaatsvervangend lid 4 februari 2009 - 6 juni 2009)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (plaatsvervangend lid 4 februari 2009 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (18 februari 2004 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (13 juni 1999 - 25 mei 2003)
  • Bureau (vierde ondervoorzitter 6 juli 1999 - 12 juli 1999)
  • Uitgebreid Bureau (vierde ondervoorzitter 6 juli 1999 - 12 juli 1999)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 13 juli 1999 - 25 mei 2003)
  • Subcommissie voor Onderwijs (lid 31 januari 2000 - 25 mei 2003)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 27 september 1999 - 25 mei 2003)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 27 september 1999 - 25 mei 2003)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 25 mei 2003)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (ondervoorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 25 oktober 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc (artikel 125 van de Grondwet) (lid 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Subcommissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (lid 20 januari 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 13 oktober 1998)
  • Deontologische Commissie (plaatsvervangend lid 17 maart 1998 - 12 juni 1999)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Mol op 26 mei 1954
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 20 oktober 2014)
  • gemeenschapssenator (13 juli 2010 - 13 september 2013)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa (12 november 2010 - 26 januari 2014)
Minister
  • Vlaams minister van Leefmilieu, Landbouw en Ontwikkelingssamenwerking (26 mei 2003 - 16 februari 2004)