U bent hier

Marc Olivier

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Marc Olivier?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • CVP (4 april 1974 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Bureau (secretaris 24 april 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor de Begroting (vast lid 24 april 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (plaatsvervangend lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Taalwetgeving en Taalbescherming (vast lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 5 november 1974 - 16 april 1977)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 7 januari 1992 - 12 juni 1995)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (voorzitter 30 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (eerste ondervoorzitter 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (tweede ondervoorzitter 30 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 12 januari 1995 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (vast lid 21 januari 1992 - 11 januari 1995)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Vrouwen (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 2 februari 1988 - 6 januari 1992)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (eerste ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (eerste ondervoorzitter 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (eerste ondervoorzitter 15 februari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (tweede ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Huisvesting en Stadsvernieuwing (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 26 januari 1989 - 14 februari 1989)
  • Werkgroep Ruimtelijke Ordening (vast lid 19 maart 1991 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Verzuiling (plaatsvervangend lid 21 maart 1990 - 23 november 1991)
  • Adviescomité Brussel (plaatsvervangend lid 18 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (plaatsvervangend lid 21 maart 1991 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 3 december 1985 - 1 februari 1988)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Samenwerking (eerste ondervoorzitter 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (tweede ondervoorzitter 15 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 13 december 1985 - 14 januari 1986)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Huisvesting en Stadsvernieuwing (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Bureau (derde ondervoorzitter 22 december 1981 - 2 december 1985)
  • Uitgebreid Bureau (derde ondervoorzitter 22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Samenwerking (derde ondervoorzitter 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Huisvesting (vast lid 9 februari 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Bijstand aan Personen (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 8 februari 1984)
  • Commissie voor Economisch, Tewerkstellings- en Energiebeleid (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Bureau (secretaris 4 november 1980 - 21 december 1981)
  • Uitgebreid Bureau (secretaris 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid en Bijstand aan Personen (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming, Sport en Toerisme (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor de Begroting (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Kortrijk-Roeselare-Tielt (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 13 juni 1995 - 5 juli 1999)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 13 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (eerste ondervoorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (vast lid 4 juli 1995 - 7 mei 1996)
  • Commissie voor Welzijn, Gezondheid en Gezin (vast lid 8 mei 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (vast lid 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (vast lid 18 december 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Armoede en Uitsluiting (vast lid 28 januari 1997 - 20 april 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdbijstand (vast lid 9 juli 1998 - 3 september 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdzorg (vast lid 4 september 1998 - 31 maart 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 17 december 1996)
ereondervoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 6 december 1999)

Meer info

Geboren te Gullegem (Wevelgem) op 30 juni 1940 , overleden op 15 december 2018
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • gemeenschapssenator (15 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Kortrijk (10 maart 1974 - 16 april 1977)