U bent hier

Annemie Neyts-Uyttebroeck

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Annemie Neyts-Uyttebroeck?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • VLD (6 juli 1999 - 13 juli 1999)
  • VLD (15 november 1992 - 18 juli 1994)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 18 juli 1994)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter 20 oktober 1992 - 18 juli 1994)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter 20 oktober 1992 - 18 juli 1994)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 19 april 1993 - 18 juli 1994)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (vast lid 21 januari 1992 - 2 maart 1992)
  • Werkgroep Brussel en Vlaams-Brabant (vast lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 20 februari 1992 - 28 april 1993)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (vast lid 3 maart 1992 - 18 juli 1994)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 3 maart 1992 - 18 juli 1994)
  • Commissie voor Cultuur (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 18 juli 1994)
  • Werkgroep Verzuiling (plaatsvervangend lid 20 februari 1992 - 2 maart 1992)
  • Werkgroep Ontzuiling (plaatsvervangend lid 3 maart 1992 - 18 juli 1994)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid 13 januari 1993 - 18 juli 1994)
  • Werkgroep Vrouwen (plaatsvervangend lid 29 april 1993 - 18 juli 1994)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (tweede ondervoorzitter 15 februari 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Vrouwen (secretaris 11 december 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Werkgroep Brussel (vast lid 23 februari 1988 - 30 juni 1989)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Media (vast lid 26 januari 1989 - 14 februari 1989)
  • Adviescomité Brussel (vast lid 18 oktober 1990 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 27 november 1990 - 10 december 1990)
  • Werkgroep Verzuiling (plaatsvervangend lid 21 maart 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (plaatsvervangend lid 12 juni 1990 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Migranten (plaatsvervangend lid 18 oktober 1990 - 12 maart 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Cultuur (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Media (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (vast lid 18 december 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
Vlaams volksvertegenwoordiger Nederlandse taalgroep Brusselse Hoofdstedelijke Raad (6 juli 1999 - 13 juli 1999)

Meer info

Geboren te Elsene (Brussel) op 17 juni 1944
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde (18 mei 2003 - 19 juli 2004)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (24 november 1991 - 18 juli 1994)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Brussel (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 5 februari 2015)
Mandaten in andere deelstaatparlementen
  • lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (13 juni 1999 - 10 oktober 2000)
  • lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (18 juni 1989 - 18 juli 1994)
Europese mandaten
  • plaatsvervangend lid van het Comité van de Regio's (17 april 2000 - 25 juni 2001)
  • Europees Parlementslid (1 juli 2014 - 31 december 2014)
  • Europees Parlementslid (14 juli 2009 - 30 juni 2014)
  • Europees Parlementslid (20 juli 2004 - 13 juli 2009)
  • Europees Parlementslid (19 juli 1994 - 28 juni 1999)
Minister
  • minister toegevoegd aan de minister van Buitenlandse Zaken (10 juli 2001 - 11 juli 2003)
  • staatssecretaris toegevoegd aan de minister van Buitenlandse Zaken (11 oktober 2000 - 9 juli 2001)
  • Brussels minister van Financiën, Begroting, Openbaar Ambt en Externe Betrekkingen (14 juli 1999 - 10 oktober 2000)
  • staatssecretaris voor het Brusselse Gewest (17 december 1981 - 27 november 1985)
  • minister van staat (sinds 30 januari 1995)
Andere functies
  • partijvoorzitter PVV (28 november 1985 - 28 juni 1989)