U bent hier

Jaak Gabriels

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Jaak Gabriels?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Open Vld (5 juli 2007 - 6 juni 2009)
  • VLD-Vivant (13 juni 2004 - 4 juli 2007)
  • VLD (7 juni 2003 - 12 juni 2004)
  • VLD (13 juni 1999 - 11 juli 1999)
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • VLD (17 november 1992 - 20 mei 1995)
  • Onafhankelijke (20 oktober 1992 - 16 november 1992)
  • VU (7 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • VU (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • VLD (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • VU (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • VU (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • VU (12 mei 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 19 april 1993 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 29 april 1993 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 5 mei 1994 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (plaatsvervangend lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Migranten (plaatsvervangend lid 1 juni 1994 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Leefmilieu (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Bijstand aan Personen (secretaris 30 oktober 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Bijstand aan Personen (vast lid 26 januari 1982 - 29 oktober 1984)
  • Commissie voor Onderwijs (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Ondergeschikte Besturen en Besturen onder Voogdij (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (voorzitter 23 oktober 2007 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Buitenlandse Handel, Buitenlands Beleid, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 27 september 2004 - 5 oktober 2004)
  • Commissie voor Buitenlands Beleid, Europese Aangelegenheden, Internationale Samenwerking en Toerisme (vast lid 6 oktober 2004 - 20 december 2005)
  • Subcommissie voor Financiën en Begroting (vast lid 20 december 2005 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 21 december 2005 - 22 oktober 2007)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 23 juli 2004 - 29 september 2004)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 6 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (7 juni 2003 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (13 juni 1999 - 11 juli 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Hasselt-Tongeren-Maaseik (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Vervoer (voorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (vast lid 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie ad hoc Mobiliteit (vast lid 13 mei 1998 - 17 maart 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Advies- en Overlegcomité voor Brussel en Vlaams-Brabant (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)

Meer info

Geboren te Bree op 22 september 1943
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Tongeren-Maaseik (5 mei 1977 - 16 december 1978)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 15 oktober 2009)
Minister
  • minister van Landbouw en Middenstand (12 juli 1999 - 9 juli 2001)
  • Vlaams minister van Economie, Buitenlands Beleid, Buitenlandse Handel en Huisvesting (3 juli 2002 - 6 juni 2003)
  • Vlaams minister van Economie, Buitenlandse Handel en Huisvesting (10 juli 2001 - 2 juli 2002)
  • minister van staat (sinds 26 januari 2004)
Andere functies
  • partijvoorzitter VU (27 september 1986 - 12 juni 1992)