U bent hier

Vrijdag 10 april zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op vrijdag 10 april zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 07:00u en duren tot 09:00u.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, vindt het onderhoud ’s ochtends vroeg plaats.
Onze excuses.

Vera Dua

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Groen! (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Groen! (17 november 2003 - 12 juni 2004)
  • AGALEV (24 mei 2003 - 16 november 2003)
  • AGALEV (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
  • AGALEV (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • AGALEV (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Wonen, Stedelijk Beleid, Inburgering en Gelijke Kansen (toegevoegd lid 23 januari 2008 - 6 juni 2009)
  • Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (toegevoegd lid 27 september 2004 - 22 januari 2008)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Gent-Eeklo (24 mei 2003 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (plaatsvervangend lid 3 juni 2003 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Huisvesting en Stedelijk Beleid (vast lid 8 oktober 2003 - 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Gent-Eeklo (13 juni 1999 - 12 juli 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Gent-Eeklo (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (plaatsvervangend lid 3 november 1997 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Doorstorting van de aanvullende personenbelasting (vast lid 27 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (plaatsvervangend lid 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie ad hoc Armoede en Uitsluiting (plaatsvervangend lid 28 januari 1997 - 20 april 1998)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (voorzitter 7 februari 1996 - 2 november 1997)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (voorzitter 4 juli 1995 - 6 februari 1996)
Lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 17 november 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Openbare Werken en Vervoer (plaatsvervangend lid 27 september 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (plaatsvervangend lid 12 januari 1995 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Vrouwen (voorzitter 12 januari 1993 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Landinrichting (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 26 september 1994)
  • Werkgroep Vrouwen (vast lid 17 november 1992 - 11 januari 1993)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (eerste ondervoorzitter 30 januari 1992 - 16 november 1992)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)

Parlementair werk

Meer info

Geboren te Gent op 25 oktober 1952
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 18 juni 2009)
  • gemeenschapssenator (5 juli 2007 - 30 juni 2009)
  • gemeenschapssenator (15 juni 1995 - 12 juli 1999)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (24 november 1991 - 20 mei 1995)
Minister
  • Vlaams minister van Leefmilieu en Landbouw (13 juli 1999 - 23 mei 2003)
Andere functies
  • partijvoorzitter AGALEV-Groen! (13 november 2003 - 9 november 2007)