U bent hier

Filip Dewinter

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Filip Dewinter?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • Vlaams Belang (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaams Belang (15 november 2004 - 6 juni 2009)
  • VB (13 juni 2004 - 14 november 2004)
  • VB (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • VB (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • VB (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • VB (2 februari 1988 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Migranten (vast lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (vast lid 26 januari 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Migranten (lid met raadgevende stem 7 december 1990 - 12 maart 1991)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Bureau (zesde ondervoorzitter 25 april 2012 - 17 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (zesde ondervoorzitter 25 april 2012 - 24 mei 2014)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 13 juli 2009 - 23 april 2012)
  • Commissie ad hoc (vast lid 15 juli 2009 - 27 september 2009)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 22 juli 2004 - 6 juni 2009)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid 15 juni 2005 - 7 juni 2009)
  • Commissie ad hoc (plaatsvervangend lid 23 juli 2004 - 29 september 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (plaatsvervangend lid 24 september 2007 - 7 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 6 juli 1999 - 12 juni 2004)
  • Informatieve Commissie ad hoc (dioxinecrisis) (vast lid 29 juli 1999 - 20 september 1999)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Huisvesting en Stedelijk Beleid (vast lid 27 september 1999 - 21 november 2000)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 18 februari 2004 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Huisvesting en Stedelijk Beleid (plaatsvervangend lid 21 november 2000 - 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 13 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc (artikel 125 van de Grondwet) (lid 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Stadsvernieuwing en Huisvesting (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (vast lid 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (vast lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Werkgroep Gelijke Kansen en Emancipatie (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 6 februari 1996)
  • Werkgroep Gelijke Kansen voor Mannen en Vrouwen (plaatsvervangend lid 7 februari 1996 - 12 juni 1999)

Meer info

Geboren te Brugge op 11 september 1962
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (sinds 25 mei 2014)
  • gemeenschapssenator (13 juli 2010 - 24 mei 2014)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 december 1987 - 23 november 1991)