U bent hier

Wivina Demeester-De Meyer

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Wivina Demeester-De Meyer?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (29 september 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 19 juni 1995)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • CVP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • CVP (18 januari 1979 - 7 november 1981)
  • CVP (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • CVP (4 april 1974 - 16 april 1977)
lid Cultuurraad (18 januari 1979 - 20 oktober 1980)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 15 mei 1979 - 20 oktober 1980)
lid Cultuurraad (12 mei 1977 - 16 december 1978)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 14 juni 1977 - 16 december 1978)
lid Cultuurraad (4 april 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 9 mei 1974 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (vast lid 21 januari 1975 - 16 april 1977)
  • Commissie voor Jeugdbeleid, Permanente Vorming en Sport (plaatsvervangend lid 17 december 1974 - 20 januari 1975)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Samenwerking (vast lid 26 mei 1988 - 8 november 1988)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 26 mei 1988 - 8 november 1988)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Mediabeleid (voorzitter 11 december 1984 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Bijstand aan Personen (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Mediabeleid (vast lid 27 november 1984 - 10 december 1984)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid (plaatsvervangend lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie ad hoc Bevoegdheid van de Vlaamse Gemeenschap inzake Persoonsgebonden Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 2 mei 1985 - 12 juni 1985)
lid Vlaamse Raad (21 oktober 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid en Bijstand aan Personen (tweede ondervoorzitter 2 december 1980 - 7 november 1981)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid en Bijstand aan Personen (vast lid 4 november 1980 - 1 december 1980)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid 4 november 1980 - 7 november 1981)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (voorzitter 29 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 27 september 1999 - 28 september 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (21 mei 1995 - 19 juni 1995)

Meer info

Geboren te Aalst op 13 december 1943
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 december 1978 - 7 november 1981)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (17 april 1977 - 16 december 1978)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (10 maart 1974 - 16 april 1977)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 1 juli 2004)
Minister
  • minister van Begroting en Wetenschapsbeleid (29 september 1991 - 20 januari 1992)
  • staatssecretaris voor Financiën (18 september 1988 - 28 september 1991)
  • staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid (21 oktober 1987 - 8 mei 1988)
  • staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid (28 november 1985 - 20 oktober 1987)
  • Vlaams minister van Financiën, Begroting en Gezondheidsbeleid (20 juni 1995 - 12 juli 1999)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting, Gezondheidsinstellingen, Welzijn en Gezin (20 oktober 1992 - 19 juni 1995)
  • gemeenschapsminister van Financiën en Begroting, Gezondheidsinstellingen, Welzijn en Gezin (30 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • gemeenschapsminister van Financiën en Begroting, Binnenlandse Aangelegenheden, Welzijn en Gezin (21 januari 1992 - 29 januari 1992)