U bent hier

Johan De Roo

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Johan De Roo?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (29 september 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • CVP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • CVP (3 december 1985 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (vast lid 21 januari 1992 - 19 februari 1992)
  • Commissie voor Economie, Energie en Werkgelegenheid (vast lid 20 februari 1992 - 29 september 1993)
  • Werkgroep Sport (vast lid 20 februari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 18 maart 1992)
  • Commissie voor Economie, Energie en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 30 september 1993 - 18 oktober 1993)
  • Commissie voor Economie, Energie, Landbouw en Werkgelegenheid (plaatsvervangend lid 19 oktober 1993 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (tweede ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Sport en Toerisme (vast lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Economie, Energie en Tewerkstelling (vast lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Huisvesting en Stadsvernieuwing (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Cultuur (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 26 januari 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Huisvesting en Stadsvernieuwing (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Sport (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Gent-Eeklo (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 6 juli 1999 - 6 juli 2004)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 6 juli 1999 - 12 juni 2004)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (voorzitter 11 maart 2004 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (eerste ondervoorzitter 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Subcommissie voor Financiën en Begroting (lid 18 februari 2004 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 27 september 1999 - 12 juni 2004)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 18 februari 2004 - 10 maart 2004)
  • Controlecommissie voor Verkiezingsuitgaven (vast lid 31 maart 2004 - 12 juni 2004)
  • Commissie voor Economie, Landbouw, Werkgelegenheid en Toerisme (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 8 mei 2001)
  • Commissie ad hoc voor Wapenhandel (plaatsvervangend lid 3 december 2003 - 12 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Gent-Eeklo (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 20 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • Gemengde Overlegcommissie Vlaams Parlement - Senaat (lid 16 februari 1998 - 5 maart 1998)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (vast lid 5 december 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 4 december 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 8 oktober 1996)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 7 mei 1996)
  • Commissie voor Welzijn, Gezondheid en Gezin (plaatsvervangend lid 8 mei 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (plaatsvervangend lid 9 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdbijstand (plaatsvervangend lid 9 juli 1998 - 3 september 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdzorg (plaatsvervangend lid 4 september 1998 - 31 maart 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
ereondervoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 27 september 2004)

Meer info

Geboren te Beernem op 15 januari 1948
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • eresenator (sinds 14 maart 2016)
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Gent-Eeklo (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Gent-Eeklo (13 oktober 1985 - 12 december 1987)