Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • CD&V (sinds 25 mei 2014)
  • CD&V (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • CD&V (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • CD&V (29 september 2001 - 12 juni 2004)
  • CVP (13 juni 1999 - 28 september 2001)
  • CVP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • CVP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (vast lid 21 januari 1992 - 3 maart 1992)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 3 maart 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Werkgroep Repressie (plaatsvervangend lid 19 mei 1994 - 20 mei 1995)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (sinds 25 mei 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Onderwijs (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (vast lid sinds 24 september 2014)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
  • Bureau (eerste ondervoorzitter 25 juni 2014 - 21 september 2014)
  • Uitgebreid Bureau (eerste ondervoorzitter 25 juni 2014 - 21 september 2014)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (7 juni 2009 - 24 mei 2014)
  • Bureau (vijfde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 24 juni 2014)
  • Uitgebreid Bureau (vijfde ondervoorzitter 13 juli 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Onderwijs en Gelijke Kansen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Deontologische Commissie (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (vast lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
  • Commissie ad hoc Hoger Onderwijs (plaatsvervangend lid 24 februari 2010 - 8 juli 2010)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2004 - 6 juni 2009)
  • Subcommissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (voorzitter 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (vast lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuur, Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid en Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming, Wetenschap en Innovatie (plaatsvervangend lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Subcommissie voor Onderwijs (lid 31 januari 2000 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Deontologische Commissie (vast lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Ruimtelijke Ordening (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Economie, Landbouw, Werkgelegenheid en Toerisme (plaatsvervangend lid 24 april 2001 - 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Subcommissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (lid 20 januari 1997 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (vast lid 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Deontologische Commissie (vast lid 18 december 1997 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 13 juni 1999)

Parlementair werk

Meer informatie

Geboren te Aalter op 15 maart 1950
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Lokale mandaten
  • gemeenteraadslid Sint-Niklaas (sinds 1 januari 1989)
  • schepen Sint-Niklaas (1 januari 2007 - 25 september 2009)
  • schepen Sint-Niklaas (1 januari 1995 - 27 augustus 2004)
Federale mandaten
  • rechtstreeks verkozen senator arrondissement Dendermonde-Sint-Niklaas (24 november 1991 - 20 mei 1995)
Beroep
  • schooldirecteur, Technisch Instituut Sint-Isidorus Sint-Niklaas (1979 - 1992)
  • nationaal leider, KLJ (1974 - 1979)
  • advocaat (1973 - 1974)
Diploma's
  • aggregaat HSO en NUHO, KUL (1978)
  • cursussen landbouweconomie, -boekhouding en -financiering, KUL (1977)
  • licentie rechten, KUL (1973)
  • moderne humaniora, Broedersschool Sint-Niklaas (1968)
Interesses
  • onderwijs en vorming
  • land- en tuinbouw en plattelandsbeleid
  • mobiliteit en openbare werken

Contact

Privé (Correspondentieadres)

Bosstraat 74
9111 SINT-NIKLAAS(BELSELE)
Telefoon: +32 3 772 49 44
Fax: +32 3 722 07 90

Kantoor

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telefoon: +32 2 552 43 22