U bent hier

Dinsdag 25 februari zijn de website en de webservices niet beschikbaar

Op dinsdag 25 februari zijn de website www.vlaamsparlement.be en de webservices niet beschikbaar.
Er is een technisch onderhoud van alle informaticasystemen.
De werken starten om 09:00u en duren waarschijnlijk de hele dag.
Om de impact van de onderhoudswerken te beperken, is dit in het krokusreces ingepland.
Onze excuses.

Karel De Gucht

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • VLD (13 juni 1999 - 25 juni 2003)
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (13 juni 1999 - 25 juni 2003)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 25 juni 2003)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (plaatsvervangend lid 27 september 1999 - 25 juni 2003)
  • Commissie van Onderzoek over de toekenning en de aanwending van scheepskredieten (lid 16 mei 2000 - 30 juni 2000)
Vlaams volksvertegenwoordiger Kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Onderwijs, Vorming en Wetenschapsbeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming, Algemene Zaken en Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 14 oktober 1998 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Buitenlandse en Europese Aangelegenheden (vast lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Werkgelegenheid en Economische Aangelegenheden (ondervoorzitter 4 juli 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Staatshervorming en Algemene Zaken (plaatsvervangend lid 23 oktober 1996 - 13 oktober 1998)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 16 december 1997 - 10 februari 1998)

Parlementair werk

Tussenkomsten

Meer info

Geboren te Overmere (Berlare) op 27 januari 1954
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (10 juni 2007 - 20 december 2007)
  • volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (18 mei 2003 - 17 juli 2004)
  • provinciaal senator (Oost-Vlaanderen) (20 juli 1994 - 20 mei 1995)
Europese mandaten
  • lid van het Comité van de Regio's (16 september 1996 - 28 september 2000)
  • Europees Commissaris voor Handel (10 februari 2010 - 31 oktober 2014)
  • Europees Commissaris voor Ontwikkelingssamenwerking en Humanitaire Hulp (17 juli 2009 - 9 februari 2010)
  • Europees Parlementslid (25 juli 1989 - 18 juli 1994)
  • Europees Parlementslid (24 juli 1984 - 24 juli 1989)
  • Europees Parlementslid (21 mei 1980 - 23 juli 1984)
Minister
  • vice-eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken (30 december 2008 - 16 juli 2009)
  • minister van Buitenlandse Zaken (20 maart 2008 - 29 december 2008)
  • minister van Buitenlandse Zaken (21 december 2007 - 19 maart 2008)
  • minister van Buitenlandse Zaken (18 juli 2004 - 20 december 2007)
  • minister van staat (sinds 28 januari 2002)
Andere functies
  • partijvoorzitter VLD (11 juli 1999 - 18 juli 2004)