U bent hier

Etienne De Groot

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Etienne De Groot?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • VLD (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • VLD (15 november 1992 - 20 mei 1995)
  • PVV (7 januari 1992 - 14 november 1992)
  • PVV (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • PVV (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • PVV (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (secretaris 30 januari 1992 - 18 april 1993)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (vast lid 5 mei 1994 - 20 mei 1995)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 21 januari 1992 - 4 mei 1994)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 19 april 1993 - 25 januari 1994)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (tweede ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (vast lid 26 januari 1989 - 22 maart 1989)
  • Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (vast lid 23 maart 1989 - 23 november 1991)
  • Werkgroep Verzuiling (vast lid 21 maart 1990 - 23 november 1991)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor Samenwerking (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 januari 1989)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 20 juni 1988)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (plaatsvervangend lid 23 maart 1989 - 23 november 1991)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (vast lid 13 december 1985 - 29 januari 1986)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden en Taaldecreetgeving (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Media (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Onderwijs en Vorming (plaatsvervangend lid 30 januari 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid (secretaris 9 februari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Bijstand aan Personen (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Gezondheidsbeleid (vast lid 26 januari 1982 - 8 februari 1982)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Welzijn en Gezondheid (ondervoorzitter 4 juli 1995 - 7 mei 1996)
  • Commissie voor Welzijn, Gezondheid en Gezin (ondervoorzitter 8 mei 1996 - 12 juni 1999)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdbijstand (vast lid 9 juli 1998 - 3 september 1998)
  • Commissie ad hoc Bijzondere Jeugdzorg (vast lid 4 september 1998 - 31 maart 1999)
  • Commissie voor Mediabeleid (plaatsvervangend lid 4 juli 1995 - 12 juni 1999)

Meer info

Geboren te Antwerpen op 17 februari 1948
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13 juni 1999 - 16 december 1999)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Antwerpen (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
  • erelid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (sinds 20 december 1999)
Grondwettelijk Hof
  • voorzitter van het Grondwettelijk Hof (1 februari 2016 - 16 februari 2018)
  • rechter van het Grondwettelijk Hof (7 mei 2007 - 16 februari 2018)
  • rechter van het Arbitragehof (17 december 1999 - 6 mei 2007)