U bent hier

Norbert De Batselier

Gewezen Vlaams volksvertegenwoordiger

Meer informatie over Norbert De Batselier?

Loopbaan binnen het Vlaams Parlement

Fracties
  • sp·a-spirit (13 juni 2004 - 13 juli 2006)
  • sp·a (15 oktober 2001 - 12 juni 2004)
  • SP (13 juni 1999 - 14 oktober 2001)
  • SP (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • SP (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
  • SP (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • SP (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • SP (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
erevoorzitter van het Vlaams Parlement (sinds 24 oktober 2006)
voorzitter Vlaams Parlement (13 juni 1995 - 12 juli 2006)
lid Vlaamse Raad (7 januari 1992 - 20 mei 1995)
lid Vlaamse Raad (2 februari 1988 - 23 november 1991)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter 2 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter 2 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (vast lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor Leefmilieu, Landinrichting en Natuurbehoud (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 25 mei 1988)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 23 februari 1988 - 4 juli 1988)
lid Vlaamse Raad (3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Bureau (tweede ondervoorzitter 3 december 1985 - 1 februari 1988)
  • Uitgebreid Bureau (tweede ondervoorzitter 3 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Samenwerking (tweede ondervoorzitter 30 januari 1986 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Economie, Tewerkstelling en Energie (vast lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor Leefmilieu (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Commissie voor de Algemene Zaken, het Reglement en de Verzoekschriften (plaatsvervangend lid 13 december 1985 - 12 december 1987)
  • Werkgroep Brussel (plaatsvervangend lid 18 december 1986 - 12 december 1987)
lid Vlaamse Raad (22 december 1981 - 12 oktober 1985)
  • Commissie voor Economisch, Tewerkstellings- en Energiebeleid (vast lid 26 januari 1982 - 12 oktober 1985)
  • Commissie ad hoc Bevoegdheid van de Vlaamse Gemeenschap inzake Persoonsgebonden Aangelegenheden (plaatsvervangend lid 2 mei 1985 - 12 juni 1985)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Oost-Vlaanderen (13 juni 2004 - 13 juli 2006)
  • Bureau (voorzitter 22 juli 2004 - 12 juli 2006)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 22 juli 2004 - 12 juli 2006)
  • Commissie ad hoc (voorzitter 22 juli 2004 - 27 september 2004)
  • Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (voorzitter 27 september 2004 - 12 juli 2006)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter 27 september 2004 - 12 juli 2006)
  • Deontologische Commissie (voorzitter 27 september 2004 - 12 juli 2006)
  • Commissie Vlaamse Grondwet (voorzitter 19 oktober 2005 - 12 juli 2006)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (13 juni 1999 - 12 juni 2004)
  • Bureau (voorzitter 6 juli 1999 - 21 juli 2004)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 6 juli 1999 - 12 juni 2004)
  • Informatieve Commissie ad hoc (voorzitter 13 juni 1999 - 20 september 1999)
  • Commissie voor Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Ambtenarenzaken (voorzitter 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Deontologische Commissie (voorzitter 27 september 1999 - 13 juni 2004)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter 27 september 1999 - 25 september 2000)
  • Commissie ad hoc voor Wapenhandel (voorzitter 3 december 2003 - 13 juni 2004)
Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Sint-Niklaas-Dendermonde (21 mei 1995 - 12 juni 1999)
  • Bureau (voorzitter 13 juni 1995 - 5 juli 1999)
  • Uitgebreid Bureau (voorzitter 13 juni 1995 - 12 juni 1999)
  • Commissie voor Financiën en Begroting (voorzitter 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie (voorzitter 4 juli 1995 - 13 juni 1999)
  • Commissie ad hoc (Artikel 125 van de Grondwet) (voorzitter 13 november 1996 - 13 november 1996)
  • Deontologische Commissie (voorzitter 18 december 1997 - 13 juni 1999)

Meer info

Geboren te Dendermonde op 24 december 1947
Politieke loopbaan (buiten het Vlaams Parlement)
Federale mandaten
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Dendermonde (24 november 1991 - 20 mei 1995)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Dendermonde (13 december 1987 - 23 november 1991)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Dendermonde (13 oktober 1985 - 12 december 1987)
  • volksvertegenwoordiger arrondissement Dendermonde (8 november 1981 - 12 oktober 1985)
Europese mandaten
  • lid permanent Comité CALRE (1 januari 2004 - 1 januari 2006)
  • voorzitter Conférence des Présidents des Assemblées Législatives Régionales européennes (CALRE) (1 januari 2002 - 1 januari 2003)
  • lid van het Comité van de Regio's (26 januari 1994 - 18 december 1995)
Minister
  • staatssecretaris voor Institutionele Hervormingen (9 mei 1988 - 17 oktober 1988)
  • minister vice-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Leefmilieu en Huisvesting (20 oktober 1992 - 19 juni 1995)
  • vice-voorzitter van de Vlaamse executieve en gemeenschapsminister van Leefmilieu en Huisvesting (30 januari 1992 - 19 oktober 1992)
  • vice-voorzitter van de Vlaamse executieve en gemeenschapsminister van Leefmilieu, Huisvesting en Wetenschapsbeleid (21 januari 1992 - 29 januari 1992)
  • vice-voorzitter van de Vlaamse executieve en gemeenschapsminister van Economie, Middenstand en Energie (18 oktober 1988 - 20 januari 1992)