Verslag plenaire vergadering
Verslag
Aan de orde is de hoofdelijke stemming over de motie van de heer Caluwé c. s. betreffende een belangenconflict.
- De motie wordt met 53 stemmen tegen 56 bij 7 onthoudingen niet aangenomen.
Ik heb me onthouden bij de stemming over de tweede motie om mijn ontgoocheling over het resultaat van de stemming uit te drukken. In de commissie heeft de voorzitter zelf gezegd dat de combinatie van deze twee ontwerpen onaanvaardbaar is. Hij sprak over een kaakslag voor het Vlaams Parlement. Toch brengt datzelfde parlement de moed niet op om het belangenconflict op te werpen.
Morgen zal de Senaat dus kunnen stemmen. Er komen eentalige rechters en de taalvereisten worden verder versoepeld. Dat is de verantwoordelijkheid van de meerderheid. (Applaus bij CD&V en het VB)
Ik heb besloten me te onthouden om de aandacht te trekken op het feit dat deze motie niet wordt gesteund door die fracties van de meerderheid waarvan de partij ook deel uitmaakt van de federale regering.
Intussen kan de Senaat de tweetaligheid in gerechtszaken in Brussel inperken. Het aantal eentalig Franse rechters wordt verdubbeld en de eisen inzake tweetaligheid worden versoepeld. Dit is een smet op de Vlaamse feestweek die dezer dagen wordt georganiseerd. (Applaus bij CD&V en het VB)