U bent hier
Persbericht: Vlaams Parlement en minister-president Geert Bourgeois ontvangen EU-Commissaris voor Handel

TTIP
Sinds juli 2013 onderhandelen de Europese Unie (EU) en de Verenigde Staten (VS) over het sluiten van het Trans-Atlantisch Handels- en Investeringspartnerschap (TTIP). Het TTIP wil handelsbarrières (heffingen, niet-tarifaire en technische barrières, beperkingen op vestiging en investeringen enzovoort) verwijderen in een groot aantal economische sectoren om zo de handel in goederen en diensten tussen de EU en de VS te vergemakkelijken en investeringen in elkaars economieën te faciliteren.
Rol Vlaams Parlement
Het TTIP-verdrag moet ook door alle nationale parlementen van de betrokken lidstaten worden goedgekeurd. Het Belgische federale systeem bepaalt dat een overheid die een bepaalde bevoegdheid heeft op Belgisch niveau, die bevoegdheid ook op internationaal niveau uitoefent. Een gevolg hiervan is – en dit is uniek in de wereld - dat ook het Vlaams Parlement zijn goedkeuring moet hechten aan dit verdrag, omdat het ook betrekking heeft op Vlaamse bevoegdheden.
Commissie Buitenlands Beleid
Als voorbereiding op de behandeling van het TTIP-verdrag in het Vlaams Parlement, organiseerde de Commissie Buitenlands Beleid en Europese Aangelegenheden recent al een aantal hoorzittingen (https://goo.gl/qi2aaI) en liggen er 2 resoluties over het TTIP klaar voor behandeling (https://goo.gl/nB76Zu).
Om zich verder te informeren nodigde de commissie ook Cecilia Malmström, EU-Commissaris voor Handel, uit om een stand van zaken te komen geven van de TTIP-onderhandelingen. Zij zal in dit kader stilstaan bij het ruimere Europese handelsbeleid en met de parlementsleden in debat gaan.
Praktisch voor de pers:
- Om 15u wordt de EU-Commissaris in het Vlaams Parlement ontvangen door Jan Peumans, voorzitter, Rik Daems, commissievoorzitter, en minister-president Geert Bourgeois, ook bevoegd voor Buitenlands Beleid. Daarbij is er een fotomoment voorzien in het Peristilium en tijdens het ondertekenen van het Gulden Boek in de Zuilenzaal.
- De commissievergadering van de Commissie Buitenlands Beleid en Europese Aangelegenheden vindt plaats op dinsdag 12 januari 2016 in de Jan Van Eyckzaal. De EU-Commissaris, Cecilia Malmström, zal de commissie toespreken vanaf 15u10 tot 16u25.
- Persmoment met EU-Commissaris, Cecilia Malmström, Rik Daems, commissievoorzitter, en minister-president Geert Bourgeois: om 16u25 tot 16u40 aan de ingang van de Jan Van Eyckzaal.
- De commissievergadering is openbaar en wordt live gestreamd via https://goo.gl/oeBkZw.
Rik Daems
Commissievoorzitter
Commissie Buitenlands Beleid en Europese Aangelegenheden
/////////////////////////
Contactpersonen:
Dirk Nuyts
Persverantwoordelijke Vlaams Parlement
Tel. 02 552 40 45 / Gsm. 0473 74 94 45
dirk.nuyts@vlaamsparlement.be
Luc Vanderborght
Commissiesecretaris
Tel. 02 552 13 17
luc.vanderborght@vlaamsparlement.be
Benjamin Muylaert
Woordvoerder minister-president Geert Bourgeois
Tel 0473 95 25 60
Benjamin.muylaert@vlaanderen.be
De foto's van het officiële bezoek zijn te vinden op de Flickr-pagina van het Vlaams Parlement.